Organizacje - Klub Europejski Syriusz

Pasjonujący finał

 

 Tak wielkich emocji dawno nie przeżyliśmy! I to dzięki finałowi III Turnieju Klubów Europejskich, w którym uczennice klasy II gimnazjum walczyły o wyjazd do Brukseli. Drużyna w składzie: Agata Wnuk - prawniczka, Klaudia Helczyk - pracownik sezonowy na planacji pomidorów, Karolina Nabzdyk - piłkarz Carles Puyol, piosenkarka i tancerka - Marta Płomińska i prowadząca turniej "1 z 10" Agnieszka Urbaniak w brawurowy sposób przedstawiły wybrany kraj Unii Europejskiej - Hiszpanię. W drugim etapie, wśród 8 najlepszych drużyn reprezentujących trzy powiaty, dziewczyny zaprezentowały się świetnie, wykazując się poczuciem humoru i talentem artystycznym. Następnie przystąpiły do rozwiązania testu o krajach i instytucjach UE. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły wysockie II miejsce, otrzymując cenne nagrody. I choć nie pojadą do Brukseli to satysfakcja i emocje z udanego występu pozostaną niezapomniane. Konkurs został zorganizowany przez Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski oraz przez Panią Krystynę Łybacką - posła do Parlamentu Europejskiego.

 Zobacz zdjęcia

 

Afryka od środka

 Szkolny Klub Europejski we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Ostrów Wielkopolski zorganizował dla uczniów klasy II gimnazjum wyjazd na pokaz filmów dokumentalnych o Afryce: "Uganda - bomba demograficzna" oraz "Zasługujesz by wiedzieć". W trakcie spotkania, które odbyło się w Ostrowskim Centrum Kultury, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest pomoc rozwojowa, porozmawiać o wolontariacie w Afryce i wysłuchać wspomnień polskich lekarzy, którzy pracowali w Ugandzie. Zajęcia te były również dopełnieniem wiedzy geograficznej o najbiedniejszym regionie świata, którą uczniowie zdobywają w klasie II gimnazjum.

 Zobacz zdjęcia

 

Koło Europejskie "Syriusz" w finale II Turnieju Klubów Europejskich

 

Szkolne Koło Europejskie "Syriusz" uczestniczyło w II Turnieju Klubów Europejskich, który odbył się w Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. 5-osobowy zespół w składzie: K.Adamkiewicz, D.Karbowiak, W.Moś, N.Spaszewska, M.Urbaniak zakwalifikował się do rozgrywki finałowej, w której uczestniczyło 6 klubów z południowej wielkopolski. Zadaniem każdej drużyny było przygotowanie prezentacji nt. wybranego kraju europejskiego, który przystąpił do UE w 2004 r. Nasze klubowiczki przedstawiły prezentację o Węgrzech pt.: "Węgry - mały kraj wielkich wynalazców" wraz z krótkim filmem o działającym w naszej szkole Klubie Kostki Rubika. Następnie wszystkie zespoły rozwiązywały test wiedzy o krajach UE. W ostatecznej rywalizacji "Syriusz" zajął IV miejsce i otrzymał cenne nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i naszym uczestnikom!
Relacje z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie:
 http://www.europedirect-ostrowwielkopolski.ctiw.pl/n1652-relacja-z-ii-edycji-turnieju-klubow-europejskich.html

Zobacz zdjęcia

 

Bierzemy udział w konkursie "Strzał w dziesiątkę"

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, członkowie Koła Europejskiego "Syriusz" zaangażowali się w nakręcenie 3-minutowych filmów, które biorą udział w konkursie "Strzał w dziesiątkę", ogłoszonym przez Komisję Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce. Konkurs związany jest z 10.rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Filmiki można oglądać na kanale you tube:
Zespół 1 -  "Nakręcone" w składzie: Wiktoria Moś, Weronika Półtorak, Jessica Ratajczak, tytuł filmu  'Ostrów dla każdego" :
https://www.youtube.com/watch?v=k7rFKjGejgI

Zespół 2 - "Bicykliści" w składzie: Natalia Spaszewska, Patrycja Szymczak, Patryk Walotka, tytuł filmu "Rowerem po Unii Europejskiej":
https://www.youtube.com/watch?v=R_aLNZxa0E0

Zespół 3 - "Smerfetki" w składzie: Karolina Adamkiewicz, Dominika Karbowiak, Magdalena Urbaniak, tytuł filmu "Z kamerą w okolicy":
https://www.youtube.com/watch?v=7oy8-O1Z52c
 Zapraszamy do oglądania!


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 4
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Klub Europejski Syriusz