Światowy Dzień Wody

Piątek, 22 marca ogłoszony został Światowym Dniem Wody. Obchodzony jest on od 1993 roku. Od lat w obchodach Dnia aktywnie uczestniczy również Unia Europejska. Uczniowie klasy 4a, zainspirowani projektem szkolnym „Klimatyczna klasa”, postanowili przyłączyć się do działań proekologicznych i uświadomić społeczności szkolnej, jak ważnym elementem życia człowieka jest woda. Przygotowali na ten dzień projekt edukacyjny „Oszczędzaj wodę”. Przebrani za kropelki wody propagowali wśród uczniów sposoby na jej oszczędzanie w życiu codziennym i przeprowadzali ankietę na temat wody i jej wykorzystania. Osoby biorące udział w ankiecie mogły się dowiedzieć:

  • ile wody zawiera ciało człowieka,
  • w ilu stanach skupienia występuje woda na Ziemi,
  • ile osób na świecie nie ma dostępu do spełniającej podstawowe warunki czystości, pitnej wody,
  • ile płynów powinien wypić człowiek w ciągu dnia,
  • ile litrów wody potrzeba żeby wyprodukować 1 samochód
  • oraz w jaki sposób możemy oszczędzać wodę.

Czwartoklasiści aktywnie spędzili przerwy i z pewnością utrwalili wszystkie przekazywane w ankiecie informacje. Poza tym, wszyscy biorący udział w projekcie stwierdzili z całym przekonaniem, że woda jest niezastąpiona w życiu każdego człowieka.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna