DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca to nie tylko początek wiosny, ale również międzynarodowy dzień wsparcia dla osób z Zespołem Downa. Zespół Downa to wada genetyczna, polegająca na nieprawidłowej liczbie chromosomów. Data nie jest przypadkowa. Osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Medyczna nazwa to Trisomia chromosomu 21. Szkolni wolontariusze zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji „Dzień kolorowej skarpetki”, aby przypomnieć o osobach niepełnosprawnych w naszym otoczeniu i uwrażliwić na ich potrzeby. W tym dniu wszyscy uczniowie założyli wesołe, niepasujące do siebie skarpetki, a także sami tworzyli najróżniejsze papierowe skarpety, aby pokazać swoje wsparcie dla chorych z zespołem Downa. A dlaczego kolorowe skarpetki? To znak solidarności z chorymi. Skarpetki mogły być w paski, w kropki, długie lub krótkie. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie, wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI