Spotkanie z pasjonatem gór wysokich

 

   W niezwykłą podróż po Adnach zaprosił nas Artur Magaj - taternik, alpinista, andysta, pasjonat gór i wrażliwy fotograf przyrody. Dzięki niemu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli dowiedzieć się jak trudna i wyczerująca może być wyprawa w góry i dlaczego człowiek na nią się zdobywa. Staliśmy się świadkami zdobywania najwyższego wulkanu na Ziemi - Ojos del Salado (6893 m n.p.m.), położonego w Andach Środkowych u podnóża najbardziej suchej pustyni na Ziemi - Atacamy. Podróżnik swoją ciekawą opowieść zobrazował poprzez prezentację multimedialną zatytułowaną  "Kolory Puny" , na  której zobaczyliśmy autorskie zdjęcia gór, przyrody i kultury Ameryki Południowej. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie odnajdą w sobie pasję . 
Koło Europejskie "Syriusz" serdecznie dziękuje p. Arturowi Magajowi za przyjęcie zaproszenia i przybycie do szkoły!

 Zobacz zdjęcia ze spotkania

 Zobacz zdjęcia Artura Magaja

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Spotkanie z pasjonatem gór wysokich