Pasjonujący finał

 

 Tak wielkich emocji dawno nie przeżyliśmy! I to dzięki finałowi III Turnieju Klubów Europejskich, w którym uczennice klasy II gimnazjum walczyły o wyjazd do Brukseli. Drużyna w składzie: Agata Wnuk - prawniczka, Klaudia Helczyk - pracownik sezonowy na planacji pomidorów, Karolina Nabzdyk - piłkarz Carles Puyol, piosenkarka i tancerka - Marta Płomińska i prowadząca turniej "1 z 10" Agnieszka Urbaniak w brawurowy sposób przedstawiły wybrany kraj Unii Europejskiej - Hiszpanię. W drugim etapie, wśród 8 najlepszych drużyn reprezentujących trzy powiaty, dziewczyny zaprezentowały się świetnie, wykazując się poczuciem humoru i talentem artystycznym. Następnie przystąpiły do rozwiązania testu o krajach i instytucjach UE. W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły wysockie II miejsce, otrzymując cenne nagrody. I choć nie pojadą do Brukseli to satysfakcja i emocje z udanego występu pozostaną niezapomniane. Konkurs został zorganizowany przez Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Ostrów Wielkopolski oraz przez Panią Krystynę Łybacką - posła do Parlamentu Europejskiego.

 Zobacz zdjęcia

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Pasjonujący finał