We wtorek 22 listopada br. w naszej szkole odbyły się lekcje wychowawcze dla uczniów klas 1-3 i 4-6 pod hasłem ,, Prawa pacjenta- a co to takiego”? Lekcje przeprowadzili specjaliści z Wydziału Prawnego Biura Rzecznika Praw Pacjenta pani Milena Szuchnik i pan Paweł Ges. Uczniowie dowiedzieli się jakie prawa przysługują pacjentom w Polsce. Zajęcia przeprowadzone były w sposób atrakcyjny. Wszystkie informacje przekazano uczniom w przystępnej i ciekawej formie, ułatwiając dzieciom przyswajanie wiedzy. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji, rozwiązywali krzyżówki, quizy i układali puzzle. Każdy uczeń uczestniczący w lekcji otrzymał drobny upominek i znaczek eksperta w dziedzinie Praw Dziecka - Pacjenta. Nauczyciele natomiast będą mogli korzystać z materiału dydaktycznego – książki pt. ,, Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka - pacjenta niemal wszystko”.