Dnia 25.03.2017 r. grupa 17 uczniów oraz 2 absolwentów szkoły wraz z 2 opiekunami z Gimnazjum w Wysocku Małym wzięła udział w kolejnej edycji Rajdu Marzanna organizowanego przez między innymi Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim i Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, który tym razem zakończył się metą w GOK w Przygodzicach.

Głównymi celami grupy z Wysocka były:

* wiosenne obserwacje przyrodnicze na trasie pokonywanej przez grupę z Wysocka Małego, biegnącej głównie Doliną Baryczy przez Stawy  Przygodzickie – zaobserwowano: liczne mewy śmieszki, łyski, łabędzie nieme, gęgawę, kwitnące wierzby, puszczające liście liczne krzewy,
 * wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów,
 * rekreacja rowerowa,
* wykonywanie zdjęć do projektów prowadzonych przez szkołę,
* udział w atrakcjach na mecie rajdu, w tym obejrzenie występu Zespołu Ludowego Przygodzice
* udział w konkursie wiedzy turystyczno- krajoznawczej o regionie: drugie miejsce zajął uczeń Gimnazjum z Wysocka Małego Bartosz Płomiński.

Uczestnicy z Wysocka Małego:
Uczniowie: Joanna Płomińska, Błażej Kwiatkowski, Kacper Głuszek, Gabriela Moś, Maja Matysiak, Paweł Kaźmierczak, Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Agata Wnuk, Karolina Nabzdyk, Agnieszka Urbaniak, Marta Płomińska, Bartosz Płomiński, Jerzy Olejnik, Mateusz Paszek, Dawid Szymczak, Tomasz Matysiak.
Absolwenci: Dawid Kurek i Jakub Lewandowski.
Nauczyciele: Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.