Pokaz mody

Scenariusz Pokazu Mody

Witamy na corocznym Pokazie Mody. Zobaczą Państwo za chwilę najnowszą kolekcję, która z pewnością zainspiruje mieszkańców naszej wsi!

1. Cofnijmy się w czasie do lat dzieciństwa. Któż z chłopców nie marzył aby być super bohaterem… Przypomnijmy konieczne są np. maski, obcisłe legginsy, peleryny i sylwetki wyrzeźbione na siłowni.

2. Z pewnością po finale ‘’Ligi Mistrzów” wszyscy będą chcieli założyć koszulkę zwycięzców. Tylko kto nimi będzie?... Ale panowie skąd te koszulki?

Odp. Był Straszny bałagan w szatni i pozamieniano nam stroje!

3. A teraz wzór „nowoczesnej nauczycielki” . Nieodzowny tablet, w którym kryje się dziennik elektroniczny,1200 lektur w e-booku, laptop z pamięcią 1 terabajta, żeby o wszystkim pamiętać, smartfon z numerami do rodziców z możliwością powiadomienia sms o ucieczkach, nieobecnościach i ocenach. Oraz tysiące innych gadżetów ułatwiających pracę z nowoczesnym uczniem.

4. „Wyzwolona mieszkanka wsi” zarządza swoim polem i ogrodem elektrycznie. GPS określi współrzędne pola, satelita poinformuje o pogodzie, a robot polowy zadba o zbiory plonów. Wyzwolonej mieszkance wsi pozostaje tylko dbać o fryzurę i paznokcie i nie zapomnieć o doładowaniu baterii w laptopie.

5. „ Rolnik z nadpłatą ” , oczywiście unijną posiada już ciągnik z klimatyzacją, wypasione widły, nowoczesną i zmechanizowaną oborę. Kombajn, fury i komóry. W tej chwili z torby pełną kasy czeka na najnowszą glebogryzarkę .No po prostu żyć nie umierać !

6.Zestresowany czy wyluzowany ? – oto jest pytanie. Ci dwaj uczniowie reprezentują dwa główne nurty mody szkolnej . Pierwszy charakteryzuje się zawsze nienagannie wyprasowaną koszulą, spodniami na kant i starannie wyczesanymi włosami. Drugi ma zawsze pogniecioną koszulę, wymięte spodnie i zwichrzone włosy. Do którego typu należysz ?

7.Być strażakiem na wsi to ważna społeczna funkcja. Możemy spać bezpiecznie gdy czuwają nad nami Strażak Sam i jego asystent Ban. Wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt, sikawka, hełm i wóz strażacki są postrachem każdego pożaru. Zawsze zdążą na czas, w czym pomoże im odrzutowa hulajnoga.

8. Plotkara dzisiaj nie chodzi od domu do domu. Wysyła grupowe maile, sprawdza portale plotkarskie, zamieszcza na facebooku najnowsze, niesprostowane informacje. Jej pole rażenia sięga poza wioskę, gminę, powiat, kraj, kontynent. Dziś sięga już kosmosu…

9. Są pewne miejsca, gdzie nic się nie zmienia. Jakby czas stanął w miejscu. Bywalcy ławeczek pod sklepem cenią sobie tradycje i stabilizację. Co jak co, ale na nich możemy liczyć. Zawsze zobaczymy ich pod sklepem!

10. Radna-zaradna, jak sama nazwa wskazuje załatwi wszystko, żeby zadowolić najbardziej wymagającego wyborcę. Pozyska miliony z funduszy unijnych, wywalczy drogę i chodnik. Co prawda ucierpi na tym najbliższa rodzina, ale zyska wieś!

11. Nie zapomnijmy, że hasło naszego festynu brzmi „ Rodzina jest dobra na wszystko ! ‘’ . Zatem kto jest najważniejszy w domu ? Oczywiście Miss Kuchni – mama ! Ubrana w stylu niewymuszonej elegancji, wyposażona w sprzęt AGD potrafi w jednej chwili wykonywać wiele czynności – ugotować obiad, posprzątać w kuchni , zrobić makijaż, utulić dziecko do snu, pomyśleć o zakupach, obejrzeć ulubiony serial i pomóc w odrabianiu lekcji. I co byśmy zrobili bez mamy ?

12. A kto jest bohaterem w swoim domu ? Oczywiście tato ! Wyposażony w kosiarkę, wiertarkę, szlifierkę, wkrętarkę jest w stanie wyremontować i naprawić wszystko ! Tylko czasami ważny mecz lub poobiednia drzemka stanowi przerywnik między obowiązkami. Brawo dla taty !