W piątek - 28 listopada - klasa I gimnazjum wybrała się do ostrowskiego kina ,,Komeda” , by samemu móc ocenić głośny obecnie film historyczny ,,Bitwa warszawska 1920”. Przed seansem wszyscy najedli się do syta w ,,City Barze”. Następnym punktem programu był wieczorny spacer po Parku Miejskim, gdzie urządzono sesje zdjęciowe. O godzinie 18:30 uczniowie wraz z opiekunami już wygodnie siedzieli w filmowych fotelach. Męskiej części publiczności do gustu przypadały wojenne perypetie Borysa Szyca, grającego polskiego oficera, natomiast dziewczyny skupiały się na postaci Nataszy Urbańskiej i jej wokalnych wyczynach. Uczniowie film ocenili wysoko. Z pewnością była to filmowa lekcja historii początku XX wieku.