alt

Wspaniała pogoda i licznie zgromadzeni mieszkańcy Wysocka Małego towarzyszyła Festynowi Rodzinnemu zorganizowanemu przy sali OSP w Wysocku Małym. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Wysocku Małym w sobotnie popołudnie na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne, taneczne i kabaretowe. Rodzice zadbali o swojską kuchnię, strażacy zaprezentowali swoje umiejętności gaszenia pożarów, chętni uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych i loteriach fantowych. Rozegrany został również mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami i uczniami, a na milusińskich czekały panie z Avonu, aby zrobić sympatyczne makijaże. Wszyscy mogli schronić się przed palącym słońcem pod ogromnym namiotem, gdzie przy stołach dorośli, młodzież i dzieci wspólnie biesiadowali. Dodatkową atrakcją festynu była wystawa fotograficzna przygotowana przez młodzież pt.:"Świat nie tylko w starej fotografii", która zebrała pochlebne opinie mieszkańców Wysocka Małego. Jednak hitem sobotniego popołudnia była spontaniczna kąpiel dzieciaków w pianie, którą pozostawili po pokazie strażacy. Zabawa była fantastyczna i niecodzienna co zresztą widać na zdjęciach w galerii.

Wystawa fotograficzna była podsumowaniem półrocznego projektu "Powróćmy jak za dawnych lat czyli świat nie tylko w starej fotografii" programu Równać Szanse. Młodzież zaangażowana w projekt zdobyła szereg nowych umiejętności społecznych, a także rozwijała swoje pasje. Odbyły się warsztaty komputerowe, fotograficzne, wyjazd do Warszawy m.in. do Centrum Nauki Kopernik, spotkania z najstarszymi mieszkańcami Wysocka, którzy opowiadali młodym o przeszłości. Dzięki zakupionej profesjonalnej lustrzance cyfrowej na wystawie znalazły się również zdjęcia współczesne Wysocka Małego a także portrety uczestników. Młodzież wydała również wspaniały album ze zdjęciami.