alt>

Gimnazjum w Wysocku Małym bierze udział w projekcie „Akademia uczniowska”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Akademia uczniowska - projekty matematyczno – przyrodnicze w gimnazjach to program Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym, w ramach szkolnych kół naukowych, w roku szkolnym 2010/11 realizowane są w naszym Gimnazjum zajęcia dodatkowe z matematyki. Celem projektu jest podniesienie efektywności nauczania za pomocą skutecznych programów kształcenia kompetencji kluczowych na lekcjach przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i zajęciach szkolnych kół naukowych, co zaowocuje lepszymi wynikami w nauczaniu. Podczas zajęć gimnazjaliści planowali i przeprowadzali, zgodnie z procedurą naukową, obserwacje, eksperymenty i projekty zespołowe. Do prowadzenia szkolnego koła naukowego z matematyki nauczyciel został przygotowany na specjalnie opracowanych w tym celu szkoleniach, opartych o metodę internetowego coachingu, dotyczących przygotowywania obserwacji i eksperymentów, prowadzenia projektów uczniowskich, motywowania uczniów do nauki, udzielania informacji zwrotnej, stosowania technik IT. Intencją programu jest, aby każdy z uczestniczących w nim gimnazjalistów wziął udział w zajęciach szkolnych kół naukowych oraz poprowadził z innymi uczniami projekt, wykorzystujący zdobytą na zajęciach wiedzę, w tym przynajmniej jeden projekt wzajemnego nauczania. Eksperymenty, obserwacje i projekty wykonane przez uczniów były prezentowane na forum klasy oraz na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. CEO sfinansowało zestawy odczynników do prowadzenia eksperymentów i mikroskopy laboratoryjne. Uzupełnieniem uczniowskiego koła naukowego była wycieczka edukacyjna do Torunia. Funkcję Szkolnego koordynatora pełni pani Dorota Kittler, natomiast Szkolne Koło Naukowe z matematyki prowadziła pani Ewa Pilarska.