Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się 10 października 2012 roku o godz. 10.00. Był to wyjątkowo podniosły dzień dla uczniów klasy pierwszej, ich rodziców jak i wychowawczyni Marioli Roszak - Cholewki.
Na najmłodszych w pięknie przygotowanej sali czekali nie tylko rodzice, dziadkowie, ale także tradycyjnie koleżanki i koledzy z klasy II i III z nauczycielami.

Najmłodsi zaskoczyli wszystkich zebranych rozpoczynając uroczystą ceremonię przepięknie wykonanym polonezem. Potem nadszedł czas na kolejne prezentacje: recytację, śpiew, rozwiązywanie zagadek. Nad całością czuwały „szkolne duszki”, które przygotowały wyjątkowo trudny test, rozwiązanie którego warunkowało złożenie ślubowania. Test zdano na szóstkę, więc 24 uczniów przystąpiło do uroczystego ślubowania.

Po złożeniu przyrzeczenia na flagę RP Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk symbolicznie „magicznym ołówkiem” pasowała uczniów. Szczególnie wzruszającym momentem ceremonii było przyrzeczenie jakie rodzice złożyli w tym dniu swoim dzieciom. Następnie Dyrektor Szkoły złożyła życzenia uczniom i rodzicom, pogratulowała dzieciom i wychowawcy pięknie przygotowanej uroczystości. Nie zabrakło w tym dniu wspaniałych upominków. Dopełnieniem uroczystości był ogromny tort i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.
Tego dnia na ucznia pasowano:

ADAMUS   WIKTORIA ,BANASIAK   MAGDALENA ,BĄK   ŁUKASZ, DOLIŃSKI     JAKUB, GOMÓŁKA ALEKSANDRA, HURNA   KAROLINA , ILSKA JULIA JANKOWSKA   PAULINA, JARMUSZCZAK   WERONIKA, KACZMAREK   WIKTOR, KĄTNY   PAWEŁ, KRYSZCZAK   BARTŁOMIEJ, KUCHARSKI   JAKUB, MALIŃSKI   KACPER, MYJA   SANDRA, NOWAK   ZUZANNA, PIECZYŃSKI   MICHAŁ , SIEKIERKA   DARIA, STASZAK   PATRYCJA, SZKUDLAREK   PAWEŁ, TOMCZAK   AGATA, URBANIAK   OLA, ZIELAZNY   KACPER, ZIELEZIŃSKA LAURA