W środę, 9 stycznia 2013 roku, uczniowie z wokalnego zespołu ,,Violinki”, prowadzonego przez panią Bogusławę Górską, przygotowali dla społeczności lokalnej
z Wysocka Małego oraz okolic, bożonarodzeniowy koncert polskich kolęd i pastorałek zatytułowany „Gdzie jest nasze Betlejem?”

Ten styczniowy, mroźny wieczór stał się okazją do bardzo miłego i ciepłego spotkania. Zaproszenie na koncert przyjęły radne wsi Wysocko Małe: p. Janina Wojtasiak i p. Maria Balcerek. Wspólne kolędowanie „Violinek” wraz z ich rodzicami, dziadkami oraz nauczycielami na dobre wpisało się już w kalendarz imprez wysockiej placówki.

Zebrani w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej goście, mogli wysłuchać partii solowych i chóralnych tradycyjnych, najpiękniejszych polskich pieśni bożonarodzeniowych oraz piosenek świątecznych w nowoczesnych aranżacjach, przeplatanych poezją w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej Katarzyny Marciniak i Marty Piotrowiak. Koncert, prowadzony przez uczniów gimnazjum Patrycję Płomińską i Szymona Piotrowiaka, stał się też okazją do wielu solowych debiutów, które dzięki szczególnemu repertuarowi okazały się bardzo udane.

Okres świąteczny to również czas spotkań przy stole, wśród najbliższych. Do takiego spotkania po kolędowaniu, zaprosiła wszystkich przybyłych na koncert dyrektor szkoły – pani Irena Dymarczyk . Przy świątecznie przystrojonych stołach, na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców wykonawców. Był to czas na noworoczne życzenia i rozmowy z tymi, których tylko mijamy gdzieś na ulicy lub dawno nie widzieliśmy.

Przygotowany i wyśpiewany przez chór dziecięcy koncert, był nie tylko artystyczną ucztą, ale przede wszystkim refleksyjnym wspomnieniem wydarzeń, które ponad dwa tysiące lat temu rozegrały się w Betlejem.