Koncert kolęd

   Środa, 23.01.2013

 

W środę, 9 stycznia 2013 roku, uczniowie z wokalnego zespołu ,,Violinki”, prowadzonego przez panią Bogusławę Górską, przygotowali dla społeczności lokalnej
z Wysocka Małego oraz okolic, bożonarodzeniowy koncert polskich kolęd i pastorałek zatytułowany „Gdzie jest nasze Betlejem?”

Ten styczniowy, mroźny wieczór stał się okazją do bardzo miłego i ciepłego spotkania. Zaproszenie na koncert przyjęły radne wsi Wysocko Małe: p. Janina Wojtasiak i p. Maria Balcerek. Wspólne kolędowanie „Violinek” wraz z ich rodzicami, dziadkami oraz nauczycielami na dobre wpisało się już w kalendarz imprez wysockiej placówki.


    

Więcej…
 

Sukces plastyczny

   Wtorek, 22.01.2013

 

     

W czasie ferii, 17 stycznia, w Gimnazjum w Chynowie odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pt.: "Uzależnieniom stop". Naszą szkołę reprezentowali Karolina Radziejewska i Kacper Cieluch z klasy III gimnazjum. W ciągi 90 minut mieli za zadanie zilustrować wiersz dotyczący uzależnień. Komisja pod przewodnictwem pani dr Anny Rozpenk - Spychała, metodyka edukacji plastycznej,  wyłoniła zwycięzcę, którym okazał się Kacper Cieluch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz zdjęcia

 

Noc w szkole

   Niedziela, 13.01.2013

    

Takiego maratonu nasza szkoła nie pamięta! 56 uczniów  gimnazjum w Wysocku Małym, gimnazjaliści z Gorzyc, Czarnegolasu i Gimnazjum nr 4 z Ostrowa Wielkopolskiego spotkali się w piątkowy wieczór, by wysłuchać wykładu dr Krzysztofa Kamińskiego z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu pt.: "Histora teleskopów astronomicznych", obejrzeć doświadczenia chemiczne i fizyczne, uczestniczyć w turnieju gier planszowych, zagrać w "Postaw na milion" i FIFA 2013, zaśpiewać karaoke, rozegrać mecz siatkówki i ...oglądać do rana filmy! Obecność aż tylu uczniów świadczy wymownie o popularności takich przedsięwzięć i pokazuje, że naukę i zabawę można z powodzeniem połączyć.

Zobacz zdjęcia

 

Jasełka w szkole

   Piątek, 21.12.2012

     

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie jasełek z okazji świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przedstawienie zostało zaprezentowane dwukrotnie - w czwartek 20 grudnia dla rodziców i w piątek 21 grudnia dla społeczności szkolnej. Widzowie obu spotkań byli pod ogromnym wrażeniem uczniowskich występów. W urokliwej scenerii i pomysłowych strojach dzieci i młodzież ukazali świat w momencie narodzin Jezusa. Całość przedstawienia została wzbogacona pięknymi, lirycznymi piosenkami i pastorałakmi. Nad wszystkim czuwała pani Ewa Cieluch, która od lat niestrudzenie przygotowuje uczniów do jasełek. Wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia przez nas tych wspaniałych chwil pełnych refleksji i zadumy  serdecznie dziękujemy!

Zobacz zdjęcia

 

Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" rozstrzygnięty!

   Wtorek, 11.12.2012

 

     

          11 grudnia gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów ze szkół gminy Przygodzice, którzy drużynowo i indywidualnie rywalizowali w XII gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Uczniowie zmierzyli się z testem o tematyce biologiczno - przyrodniczej oraz wiedzy o parkach krajobrazowych terenu Wielkopolski. Komisja konkursowa w składzie: dyr GZEAS - u Barbara Duczmal, nauczyciel geografii i biologii Mirosława Nowak oraz nauczyciel biologii i chemii Marek Pawlicki po sprawdzeniu prac ogłosili następujące wyniki:

Drużynowo I miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim
                   II miejsce Gimnazjum w Wysocku Małym
                   III miejsce Gimnazjum w Dębnicy

Indywidualnie I miejsce zajęła Joanna Biały - Wysocko Małe i Roksana Grzesiek - Janków Przygodzki
                       III miejsce - Weronika Koziburska - Janków Przygodzki

Zwycięzcom etapu gminnego nagrody wręczyli - wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, dyr GZEAS Barbara Duczmal oraz dyr szkoły Irena Dymarczyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów drużynie z Jankowa Przygodzkiego na etapie powiatowym!

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 Następna > Ostatnie >>

Strona 114 z 117
Jesteś tutaj: Strona główna