Charytatywna Loteria Samorządu Uczniowskiego

   Wtorek, 20.11.2018

Wielkim sercem, empatią, pomysłowością i umiejętnościami organizacyjnymi wykazał się Samorząd Uczniowski organizując dnia 20 listopada Loterię Charytatywną.
           Inicjatorki akcji Wiktoria Dera oraz Jagoda Kosztyła same zakupiły i opisały fanty. Cały dochód z loterii – 130zł został wpłacony na konto fundacji SIEpomaga na operację serduszka Piotrusia Pyszno z Wilamowic w województwie Śląskim, który przyszedł na świat z krytyczną wadą serca – HLHS hipopoplazja – niedorozwój – lewej komory serca. Zamiast całego serduszka ma on tylko pół i w związku z tym w trakcie dorastania jego serce będzie trzeba trzykrotnie operować.

 

To na pewno nie ostatnia ciekawa inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.

 Zobacz zdjęcia 

 

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „MÓJ PRZYJACIEL MA CZTERY ŁAPY”

   Piątek, 16.11.2018

Szkolni wolontariusze zakończyli kolejną zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt i w piątek, 16 listopada wybrali się do Wysocka Wielkiego aby przekazać psiakom zebrane smakołyki i wyprowadzić swoich ulubieńców na spacer. W akcji wzięło udział 21 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji wyjścia do schroniska i pełnili funkcję opiekunów w czasie akcji. Tradycyjnie, przed wyprowadzeniem psiaków na spacer, uczestnicy wysłuchali instrukcji i uwag wolontariuszy schroniska jak zachować bezpieczeństwo w czasie przechadzki. Kierownik schroniska, pani Agnieszka Nowicka opowiedziała o codziennej pracy schroniska i podziękowała za zebraną karmę. Cała nasza ekipa została podzielona na grupy, którym przewodzili bardzo zaangażowani rodzice. Z radością zauważyliśmy tworzące się więzi przyjaźni pomiędzy czworonogami a naszymi wolontariuszami. Każdy pies głośno domagał się zainteresowania i okazji do wspólnego spaceru. Wizyta dostarczyła wszystkim wielu fantastycznych emocji i poczucia, że niewielkim gestem i odrobiną czasu można pomóc spragnionym miłości bezdomnym zwierzakom.

 Zobacz zdjęcia 

 

Programowanie i czytanie u przedszkolaków

   Środa, 14.11.2018

       14 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym gościły Panią Martynę Sakowską z  Grupy MAC. Pani Martyna przedstawiła dzieciom roboty Photon i zorganizowała zabawy dla przedszkolaków z elementami programowania. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem opowiadania autorstwa Gabrieli Rzepeckiej-Weiss pt. "Gdy Pola się zgubi" czytanego przez naszego gościa w ramach projektu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Książkę tę otrzymaliśmy w prezencie. Przedszkolacy byli niezwykle zaciekawieni formą zajęć, spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Pani Martyna przyjęła od nas zaproszenie na kolejne odwiedziny. Zapraszamy i dziękujemy.


 Zobacz zdjęcia 

 

PROJEKT „BOHATERON” W NASZEJ SZKOLE

   Poniedziałek, 12.11.2018

 

Szacunek do własnego kraju opiera się w dużej mierze na znajomości jego historii i poświęcenia jakie ponieśli Polacy na przestrzeni dziejów. Kształtowanie postaw patriotycznych oraz miłości i podziwu do własnej Ojczyzny to przywilej i zadanie. Projekt „BohaterOn. Włącz historię” nawiązuje do czasów Powstania Warszawskiego, które zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Akcja BohaterOn pozwala młodym ludziom na wyrażenie wdzięczności, pamięci i szacunku żyjącym uczestnikom powstania poprzez wysłanie specjalnej kartki z wyrazami szacunku i podziękowania. Sylwetki Powstańców są przedstawione na stronie internetowej projektu www.bohateron.pl. Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W tegorocznej, III edycji projektu uczestniczyli uczniowie z klas: 4a, 5, 7, 8 i III gimnazjum pod opieką p.Ewy Pilarskiej, p. Izabeli Krysik, p.Piotra Szkudlarka i p. Justyny Perz. Partnerami projektu są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej, a honorowy patronat nad projektem objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej.


 Zobacz zdjęcia 

 

Wieczornica dla Niepodległej

   Poniedziałek, 12.11.2018

        12 listopada - w dniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły włączyli się do wspólnego świętowania tego wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia wspólnie z mieszkańcami Wysocka Małego, Smardowa oraz gośćmi, którzy późnym popołudniem licznie przybyli do sali wiejskiej. Wszystkich przybyłych powitała pani J. Wojtasiak – przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice, a wójt gminy Przygodzice pan Krzysztof Rasiak wraz z życzeniami przekazał zgromadzonym ,,Śpiewnik pieśni patriotycznych”. Nasi uczniowie zaprezentowali program , w którym obok refleksyjnej poezji patriotycznej , wyśpiewali dla Niepodległej piękne pieśni patriotyczne, dostarczając widzom wielu wzruszeń. Po uczniowskich prezentacjach rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru z Czarnegolasu. Do wspólnego śpiewania włączyli się jednak wszyscy obecni na wieczornicy, toteż spotkanie nabrało szczególnie podniosłego charakteru.

Patriotyczne pieśni rozbrzmiewały do późnych godzin. Organizatorzy nie zapomnieli także o tradycyjnych rogalach, którymi, w Dniu Święta Niepodległości, na zakończenie spotkania poczęstowali się wszyscy zgromadzeni. To była niezwykła, wielopokoleniowa uroczystość .

.


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 117
Jesteś tutaj: Strona główna