Dla Niepodległej

   Piątek, 26.10.2018

 

        SETKA NA 100-LECIE – to sportowa inicjatywa podjęta przez uczniów naszej szkoły dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości. Działanie pod patronatem Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół”, z którym szkoła współpracuje od kilku lat, to kolejne przedsięwzięcie realizowanego przez szkołę projektu ,,Godność, Wolność, Niepodległość”. Do bicia rekordu uczniowie przygotowywali się w czasie zajęć pozalekcyjnych i lekcji z wychowania fizycznego. 26 października o godz.11.00 setka uczniów z klas II- VIII i III gimnazjum zebrała się w sali gimnastycznej. Dominujące biało-czerwone stroje gimnastyczne dziewcząt i chłopców oraz niecodzienni goście świadczyły o wyjątkowym charakterze zajęć. Przed rozpoczęciem bicia rekordu Prezes Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół’’ dh Krzysztof Portasiak przybliżył młodym sportowcom idee Towarzystwa w okresie międzywojennym, podkreślając patriotyczny charakter działalności. Zgodnie z mottem organizacji ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” o godz.11.10 rozpoczęto bicie szkolnego rekordu. 100-osobowa grupa przez 20 minut pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego wykonywała intensywne ćwiczenia gimnastyczne. Na poprawnością sportowych zmagań czuwała także sekretarz Towarzystwa pani Maria Krajewska. Komisja stwierdziłą , że rekord został pobity i wydarzenie wpisano do Księgi Rekordów ,,Guinnessa” Sokoła.

 

Jak podkreślił dh Krzysztof Portasiak, to bardzo cenna inicjatywa i na pewno pozostanie w pamięci społeczności uczniowskiej na długie lata, zawsze kojarzona z piękną rocznicą, po prostu rekord dla Ojczyzny.

 Zobacz zdjęcia 

 

Mamy nagrodę III stopnia w Konkursie dla Szkolnych Klas Oszczędności

   Poniedziałek, 22.10.2018

           Już od sześciu lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Oszczędności. Uczniowie należący do SKO nie tylko systematycznie oszczędzają, ale biorą również udział w licznych konkursach, wycieczkach i spotkaniach z przedstawicielami banku. PKO Bank Polski od wielu lat organizuje również Ogólnopolski Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności (SKO), który ma na celu edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży. W edycji 2017/2018 setki szkół z całej Polski przygotowało swoje elektroniczne prezentacje, w których pokazało całoroczne działania wpisujące się w idee SKO np. promocję oszczędzania, przedsiębiorczości, naukę ekologii, zdrowego odżywiania, niemarnowania  żywności. Wśród tych szkół była również nasza szkoła. Nasza działalność została doceniona i zdobyliśmy nagrodę III stopnia w wysokości 1000zł.

 Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Nauczyciela i Dzień Papieski

   Wtorek, 16.10.2018

    16 października dla społeczności szkolnej stał się dniem pamięci o największym Polaku - Papieżu Janie Pawle II oraz nauczycielach i pracownikach Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym. Naszym uczniom pięknie udało się spleść te dwa jakże ważne wydarzenia. Były życzenia, laurki, wiersz i piosenki w podziękowaniu za trud wychowawczy i osiągnięcia dydaktyczne. Następnie uczniowie przygotowani przez panią Ewę Cieluch zaprezentowali spektakl słowno - muzyczno - filmowy o Janie Pawle II. Trwający przez 27 lat pontyfikat przyniósł Polsce duchowe i moralne odrodzenie oraz wprowadził nasz kraj do wspólnoty międzynarodowej. Jego wielka postać stała się przykładem dla każdego z nas - uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, aby w życiu kierować się wzajemnym szacunkiem i miłością. 

 Zobacz zdjęcia 

 

LEKCJA PATRIOTYZMU W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU,,NIEPODLEGŁA”

   Wtorek, 16.10.2018

                 Trzydziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym w dniach 14-15 października 2018 r. uczestniczyła w dwudniowym wyjeździe do stolicy Polski - Warszawy. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Godność, Wolność, Niepodległość”. Wyjazd był jednym z wielu działań  o charakterze patriotycznym, organizowanych przez szkołę w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z miejscami ważnymi dla naszej historii, związanymi z narodzinami wolności i demokracji, walką o niepodległą Ojczyznę.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Specjaliści od segregacji odpadów

   Wtorek, 16.10.2018

    We wtorek 16. października w naszej szkole odbył się finał V Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem "Papier, plastik, bio i szkło - segregacja to jest to!". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Przygodzice i ma na celu kształtowanie świadomych postaw pro-ekologicznych, W tym roku kreatywni uczestnicy zaprezentowali plakaty, gry planszowe i instrumenty muzyczne wykonane z biodegradowalnych odpadów. Pomysłowość uczestników wszystkich zaskoczyła! Dzięki Nadleśnictwu Antonin oraz Urzędowi Gminy Przygodzice uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna