Uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

   Piątek, 09.11.2018

       9 listopada w murach naszej szkoły przeżyliśmy wspaniałą lekcję patriotyczną i obywatelską - akademię z okazji stulecia odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 społeczność szkolna oraz przybyli rodzice i goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu państowowego. Tym samy włączyliśmy się do akcji Minister Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" i wraz z 24 tysiącami szkół w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn. Następnie, dzięki wierszom i patriotycznym pieśniom mogliśmy przypomnieć sobie drogę naszej ojczyzny do niepodległości i zrozumieć, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Irena Dymarczyk przekazała uczniom flagę biało - czerwoną, podarowaną naszej szkole przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 


 Zobacz zdjęcia 

 

„ZAPAL ŚWIATEŁKO” – JESIENNA AKCJA SZKOLNYCH WOLONTARIUSZY

   Piątek, 09.11.2018

       

Pamięć o zmarłych i refleksja nad przemijaniem ludzkiego życia to tematy, do których wracamy jesienią w sposób szczególny. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” po raz kolejny zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy, aby następnie udać się na cmentarz w Wysocku Wielkim i zapalić światełka na opuszczonych lub zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek, 9 listopada, a wzięło w niej udział 22 uczniów z klas: 4a, 7 i III gimnazjum. Jak co roku, odwiedziliśmy również mogiły pochowanych na naszym cmentarzu powstańców. Ofiarowana przez młodzież modlitwa, refleksja i zapalone znicze, które rozświetliły zaniedbane nagrobki, to symbol ich pamięci o spoczywających w nich zmarłych. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Iwona Grobelna i p. Justyna Perz.


 Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Postaci z Bajek

   Poniedziałek, 05.11.2018

      Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pozwalają wykształcić u dzieci właściwe postawy moralne, rozgraniczać dobro od zła, stawać po właściwej stronie i kierować się moralnością.

   Tym razem 5 listopada przedszkolacy z obu grup przedszkolnych świętowali Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek. Najmłodsi rozpoznawali na plakacie postaci z bajek, wykazywali się wiedzą na temat bajek i klasycznych baśni podczas zagadek słownych i obrazkowych. Dzieci brały udział w ćwiczeniach kreatywnych – nadawanie imion krasnoludkom według własnego pomysłu. Była też okazja do wspólnej tematycznej zabawy ruchowej z muzyką oraz do figli z grupową maskotką – ogromną pluszową myszką J Przedszkolacy otrzymali pamiątkowe medale i bajkowe naklejki za aktywny udział podczas wspólnych zabaw.

     Należy wspomnieć , że w oddziale przedszkolnym już kolejny rok realizujemy wiele działań w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom- czytające przedszkolaki” - http://calapolskaczytadzieciom.pl/czytajace-przedszkola oraz projekt ogólnopolski „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- https://www.mac.pl/malymis , który przyczynia się do rozwijania czytelnictwa wśród przedszkolaków, a codzienne czytanie literatury dla dzieci przez wychowawcę stało się stałym elementem dnia.


 Zobacz zdjęcia 

 

Bieg Niepodległości

   Środa, 31.10.2018

 

           Dnia 31 października 2018 r. uczniowie, nauczyciele, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Małym zorganizowali bieg w połączeniu z piknikiem w ramach projektu Niepodległa – Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 Impreza odbyła się w okolicach Wysocka Małego i Smardowa w Dolinie Baryczy.Na trasie liczącej około 2 km uczniowie szkoły rywalizowali w biegu, a osoby nie biegające odbyły spacer po malowniczym, zabezpieczonym przez strażaków i nauczycieli, wiodącym głównie lasem dukcie. Po biegu miał miejsce piknik w połączeniu z grillem przygotowanym przez Radę Rodziców, podczas którego zorganizowano quiz wiedzy o sukcesach polskich sportowców w minionych stu latach, przygotowany dla uczniów przez nauczycieli.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka do Londynu, Windsoru i Oxfordu!

   Poniedziałek, 29.10.2018

W dniach 21-26 października 2018 uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział w niezapomnianej przygodzie na ziemi brytyjskiej. Wycieczka do stolicy Wielkiej Brytanii oraz do Windsoru i Oxfordu została zorganizowana wspólnie z IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji. Pierwszym przeżyciem dla uczestników był przejazd Eurotunelem pod kanałem La Manche. Pomimo długiej podróży autokarem nikomu nie zabrakło sił aby ruszyć na podbój miasta. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczęto od London Bridge, Katedry Southwark i Teatru Szekspirowskiego. Mostem Millenium Bridge uczestnicy przeszli do Katedry Św. Pawła. Kolejne dni również obfitowały w bogate wydarzenia. Obserwacja zmiany warty pod Buckingham Palace, spacer przez St. James’s Park który doprowadził grupę pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Ulicą Whitehall dotarliśmy do Trafalgar Square. Nie można było pominąć siedziby premiera 10 Downing Street oraz Stajni Królewskich. Byliśmy również zachwyceni słuchając historii o Tower of London, czy obserwując rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Rejs po Tamizie pozwolił utrwalić w pamięci poznane miejsca, tak samo jak przejażdżka mierzącą 135 metrów karuzelą zwaną London Eye. Dalszy pobyt to takie punkty programu jak Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town.

Niepowtarzalny klimat miała wizyta w letniej rezydencji królewskiej w Windsorze. To urokliwie położone, ulubione miejsce brytyjskiej królowej Elżbiety II, którego przepiękne zamkowe wnętrza zapoznawały nas ze zwyczajami i charakterem rodziny królewskiej. Miasteczko uniwersyteckie Oxford również oczarowało uczestników naszej wycieczki. Wizyta w Christ Church College oraz zwiedzanie miasta miały wyjątkowy charakter.

Angielską przygodę zakończyliśmy odwiedzając dzielnicę drapaczy chmur Canary Wharf, z której szlak wiódł już do Greenwich, gdzie przebiega południk „0”. W każdym z tych miejsc nasz przewodnik londyński, pan Kuba, snuł pasjonujące opowieści, aby wszystkim przybliżyć historię i kulturę tego wyjątkowego kraju, jakim jest Wielka Brytania.

Przez kilka dni przyglądaliśmy się życiu jednego z największych miast na świecie, uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności językowe i z bliska podziwiać miejsca, o których uczyli się na lekcjach języka angielskiego. Cała przygoda okazała się wspaniałą lekcją językowo-kulturową, którą uczestnicy na pewno zapamiętają na bardzo długo.

W trakcie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Justyna Perz i Daria Kołodziej-Gałka. Dziękujemy bardzo p. Karolinie Halczuk, p. Maciejowi Brzykcemu oraz licealistom z Ostrowa Wielkopolskiego za mnóstwo wspólnych przeżyć i wspaniałą atmosferę wyjazdu.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna