KONKURS FOTOGRAFICZNY „MY LOOK AT LONDON”

   Poniedziałek, 10.12.2018

        

Wycieczka do Londynu obfitowała w wiele wrażeń, pozwoliła spojrzeć z bliska na kulturę brytyjską i życie Brytyjczyków. Każdy uczestnik wyjazdu obserwował na swój własny sposób zwyczajny dzień europejskiej metropolii, zwracając uwagę na różnorodność szczegółów. Zarówno Londyn, Oxford jak i Windsor zaskoczyły nas pięknem barw, klimatem odwiedzanych miejsc oraz charakterystycznym powiewem zupełnie innych tradycji. Wrażliwe oko nie mogło pozostać na to wszystko obojętne. Aby więc uchwycić to, co najbardziej nas urzekło, uczestnicy wzięli udział w konkursie fotograficznym „My look at London” (Moje spojrzenie na Londyn) i zaprezentowali zrobione podczas wycieczki zdjęcia. Prace uczniów były naprawdę wspaniałe i komisja konkursowa miała trudne zadanie, ale po długiej dyskusji wyłoniła następujące grono zwycięzców:

I MIEJSCE – Michał Pieczyński kl. 7 SP

II MIEJSCE – Magdalena Banasiak kl. 7 SP

III MIEJSCE Wiktor Kaczmarek kl. 7 S

WYRÓŻNIENIE – Błażej Kwiatkowski kl. 3 gimnazjum

WYRÓŻNIENIE – Agata Tomczak kl. 7 SP

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Nowak kl. 7 SP

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Moś kl. 3 gimnazjum

NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Maja Matysiak kl. 3 gimnazjum

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy, a wszystkie zgłoszone do konkursu zdjęcia można zobaczyć na szkolnej wystawie.


 Zobacz zdjęcia 

 

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

   Niedziela, 09.12.2018

         W niedzielę, 9 grudnia, już po raz piąty, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz Stowarzyszenie „Podaj Łapę”, zaprosiło wszystkich miłośników czworonogów do udziału w akcji „Mikołajki w Schronisku”. Tradycyjnie przed odwiedzinami szkolni wolontariusze przeprowadzili zbiórkę karmy, kocy, ręczników i misek dla bezdomnych przyjaciół. Pomimo faktu, iż pogoda nie była sprzyjająca, nie zabrakło chętnych do spacerów, a zebrana ilość karmy, kocy, smyczy i innych akcesoriów była imponująca. Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym również się pojawił, a reprezentowali go uczniowie z klasy 5 i 4a SP: Julia Pawłowska, Eryk Wróbel, Kacper Czysty, Zofia Ławniczak, Amelia Banasiak, Lena Dolińska, Michalina Wróbel oraz Mateusz Adam wraz ze swoimi rodzicami.


 Zobacz zdjęcia 

 

Bądźmy #RazemNaŚwięta

   Czwartek, 06.12.2018

W ramach akcji MEN #RazemNaŚwięta nasz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zorganizował kilka przedświątecznych akcji charytatywnych. Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejsze wtedy, kiedy potrafimy się dzielić i obdarowywać innych dobrym słowem, chwilą wsparcia, rozmową, a także gdy pomagamy ten świąteczny czas zorganizować. Przygotowaliśmy więc świąteczne kartki oraz ozdoby choinkowe, aby następnie przekazać je Fundacji Nakarmieni.pl i w ten skromny sposób pomóc przygotować Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych w Ostrowie Wielkopolskim. Ilość kartek i świątecznych łańcuchów była imponująca! Ponadto, zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę słodyczy oraz artykułów spożywczych o dłuższym terminie ważności i przekazaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących z naszego środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie naszych akcji!

 Zobacz zdjęcia 

 

Europejski Uniwersytet Latający zawitał do naszej szkoły

   Wtorek, 04.12.2018

         4 grudnia, na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego "Syriusz", przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Pan dr Krzystzof Biegun, na co dzień pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert Team Europe i pani Antonina Dębska, animatorka, studentka prawa i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, spotkali się z najstarszą młodzieżą szkoły - uczniami klasy VII, VIII i III gimnazjum. Tematem spotkania była przyszłość Unii Europejskiej. Dzięki prowadzącym mieliśmy okazję zastanowić się co dalej ze wspólną Europą, jakie szanse dają młodym unijne programy edukacyjne i jakie mogą być scenariusze dalszego rozwoju w obliczu Brexitu, niepokojów społecznych i fali migracji. Spotkanie poszerzyło naszą wiedzę o Unii Europejskiej i dało poczucie, że to młodzi ludzie będą budować wspólną Europę i to od nich będzie zależała dalsza przyszłość Starego Kontynentu. 

                Program realizowany jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Inicjatorkami spotkania były p. Ewa Pilarska i p. Dorota Kittler, opiekunki Klubu Europejskiego "Syriusz". 


 Zobacz zdjęcia 

 

Wróżby andrzejkowe

   Czwartek, 29.11.2018

W czwartek, 29 listopada Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wróżby andrzejkowe. Cztery wróżbitki z klasy V: Joanna Piasecka, Nela Bogdajewicz i Katarzyna Banasiak oraz Magdalena Banasiak z klasy VII przepowiadały imię przyszłego męża lub żony, przyszły zawód, miejsce zamieszkania i bogactwo.

            Wszystkie wróżby były optymistyczne i oby się spełniły J


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 117
Jesteś tutaj: Strona główna