UZALEŻNIENIOM STOP!

   Czwartek, 14.02.2019

   

        14 lutego 2019 r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu „Uzależnieniom Stop!”. Po raz 16. organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Chynowej we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przygodzicach. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie wykonać piosenkę z własnym tekstem do przewodniego hasła
„ Piękno świata bez nałogów”. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki uzależnień, kształtowanie u uczniów postawy asertywnej, rozwój postawy twórczej a także prezentowanie uzdolnień literackich i wokalnych W konkursie wzięło udział 10 uczniów z pięciu szkół naszej gminy. Wśród nich znalazły się dwie wokalistki z naszej szkoły : Zuzanna Nowak z kl. VII i Aleksandra Klimek z kl. VI.

          Jury zwróciło uwagę na fakt, że poziom wykonawczy był bardzo wyrównany,                teksty ambitne i traktujące o uzależnieniach w sposób poważny, niekiedy wręcz dramatyczny. Jedną z laureatek została nasza uczennica Zuzanna Nowak, która swoją interpretacją wywalczyła II miejsce. Do konkursu przygotowała ją p. Ewa Cieluch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

 Zobacz zdjęcia 

 

BAL WALENTYNKOWY ZA NAMI

   Poniedziałek, 11.02.2019

     9 lutego 2019 r. Rada Rodziców zorganizowała bal karnawałowy. Wspaniała, huczna zabawa trwała do białego rana. Jak zawsze wypracowane środki zostaną przeznaczone na rzecz dzieci i szkoły.

     Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu, rodzicom, sponsorom, darczyńcom - Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły i Uczniowie składają serdeczne podziękowania.

 

„HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA”

   Piątek, 01.02.2019

 

           W dniu 1 lutego mury naszej szkoły gościły ponad sześćdziesięcioro Babć i Dziadków, którzy z radością przyjęli zaproszenie od swoich wnucząt – przedszkolaków, na uroczystość z okazji ich Święta. Nasi przedszkolacy przygotowali dla ukochanych Babć i Dziadków wiele niespodzianek. Był oczywiście urozmaicony program artystyczny, w którym każdy - nawet najbardziej nieśmiały milusiński, zaprezentował się w wierszyku, piosence i tańcu. Nie zabrakło także życzeń z głębi dziecięcych serduszek a także pięknych, własnoręcznie wykonanych upominków. Jak przystało na motto spotkania była to filiżanka ( to nic, że papierowa!) z przepyszną herbatką w środku, do zaparzenia w zimowy wieczór w cieple domowego zacisza. O rodzinną atmosferę spotkania zadbali rodzice przedszkolaków, którzy przygotowali część towarzyską z aromatyczną kawą i domowym ciastem na pięknie udekorowanym stole. W rozmowach Szacowni Goście nie kryli łez wzruszenia i szczęścia, którego w tym dniu dostarczyły im nie tylko wnuczęta, ale także ich własne ,dorosłe już dzieci. Słusznie zatem w jednym z wierszy przedszkolacy dziękowali dziadkom za to, że im rodziców dobrze wychowali.

 Zobacz zdjęcia 

 

WIELKIE GRANIE W POMAGANIE

   Niedziela, 13.01.2019

Kolejny raz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” z Wysocka Małego przyłączył się do akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy Sztabie WOŚP w Ostrowskim Centrum Kultury. Podczas 27-ego finału nasi wolontariusze kwestowali na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wysocka Małego i Wysocka Wielkiego. W niedzielę 13 stycznia, pomimo deszczowej pogody, ale w świetnych nastrojach i z ogromnym zaangażowaniem, zbieraliśmy fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Grupa kwestujących liczyła w tym roku 18 osób z klas: 4a, 7SP, 8SP i III gimnazjum. Kwota, którą wspólnie uzbieraliśmy wyniosła 9012,48zł. To imponujący rezultat. Akcja była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, którzy sprawowali opiekę podczas zbiórki w ośmiu mniejszych grupach wolontariuszy. W tym roku naszymi opiekunami byli: p.Karolina Dolińska, p.Sylwia Ilska, p.Karolina Ławniczak, p.Sławomir Skuła, p.Iwona Grobelna, p.Daria Kołodziej-Gałka, p.Justyna Perz, p.Piotr Szkudlarek, i p.Paweł Wróblewski. Dziękujemy wszystkim za świetną współpracę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pomaganie jest naprawdę dziecinnie proste!.

 Zobacz zdjęcia 

 

Pomagamy!

   Sobota, 12.01.2019

                         https://www.wosp.org.pl/

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 117
Jesteś tutaj: Strona główna