FILMOWY DZIEŃ KOBIET W 4A

   Piątek, 08.03.2019

Dobre maniery i sympatyczne gesty są z pewnością domeną chłopców z klasy 4a, którzy w piątek, 8 marca, w dniu święta wszystkich kobiet, zadbali o to, aby umilić swoim koleżankom ten wyjątkowy dzień. Odświętnie ubrani czwartoklasiści wręczyli kwiaty, złożyli piękne życzenia i zaprosili dziewczyny do kina. Spędzone wspólnie popołudnie było kolejną okazją dla całej klasy, aby poznać siebie nawzajem, zintegrować grupę i zacieśnić klasowe więzi. W filmie „Corgi-psiak królowej”, dzieci obejrzały historię Rexa, nieziemsko rozpuszczonego, ślicznego małego corgi, ulubionego pieska brytyjskiej królowej Elżbiety II. Rex przeżywa wiele przygód w Londynie, do którego przypadkiem trafia z pałacu pełnego przepychu i wygód. Zarówno Rex jak i czwartoklasiści wyciągnęli z tej historyjki pewien morał: że prawdziwych przyjaciół poznaje się w potrzebie. Był to z pewnością emocjonujący, świąteczny piątek i dla dziewczyn i dla chłopców.

 Zobacz zdjęcia 

 

XLVII Święto Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika

   Wtorek, 19.02.2019

         Jak każdego roku, w rocznicę nadania szkole imienia wybitnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika, dzień 19 lutego należy do szczególnie uroczystych. Od 47 lat kultywowane są działania, które stały się już szkolną tradycją , ale także pojawiają nowe, ciekawe przedsięwzięcia. Praca wokół patrona szkoły trwa cały rok. Uczniowie zgłębiają wiedzę o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach nie tylko w czasie zajęć szkolnych, przygotowując się do konkursów czy realizując projekty, ale również wędrując szlakami wybitnego odkrywcy w czasie szkolnych wycieczek. Tradycyjnie szkolne święto poprzedzają  konkursy plastyczne, quizy wiedzy o patronie, wszechświecie i podbojach kosmicznych. Uczniowie rywalizują indywidualnie i zbiorowo.

        W tym roku wspólne świętowanie miało wyjątkowo astronomiczno- naukowy charakter. Już 18 lutego w szkole pojawiło się mobilne planetarium. W ciągu dwóch dni wszyscy uczniowie oraz przedszkolacy wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez pasjonata astronomii pana Daniela Stasiaka. Nie tylko obserwowali ciekawe zjawiska na nieboskłonie, poznawali planety, obserwowali gwiazdy , ale także mogli wziąć do ręki autentyczne kawałki meteorytów i obejrzeć zdjęcia prezentujące niezwykłe zjawiska astronomiczne. Sposób prezentacji zajęć był dostosowany do każdej grupy wiekowej , więc uczniowie słuchali z zapartym tchem ciekawostek o kosmosie oraz zasypywali prelengenta mnóstwem pytań. Ze spotkań w planetarium mogli skorzystali także rodzice zainteresowani tematyką astronomiczną.

       Kolejnym punktem wspólnego świętowania była szkolna akademia, w czasie której, tak jak każdego roku, uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wręczono również nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów o Mikołaju Koperniku. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny. Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekała jeszcze kolejna niespodzianka – urodzinowy tort przygotowany przez Radę Rodziców. Pani Kamila Piskorska- przewodnicząca Rady Rodziców, życząc wszystkim smacznego, korzystając z obecności licznie przybyłych rodziców, podziękowała za pomoc przy organizacji balu walentynkowego. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Bal pod Gwiazdami

   Wtorek, 19.02.2019

   Święto Szkoły zainspirowało nas do zorganizowania Balu pod Gwiazdami, w którym uczestniczyli uczniowie z klas I - V. Starsi dali przykład swoim młodszym kolegom, że potrafią się bawić i mają poczucie humoru i podobnie jak młodsi zamienili stroje galowe w stroje przebierańców. Miło było patrzeć na uczestników balu, którzy tańczyli, uczestniczyli w różnych konkursach, wspólnie się bawili. Serdeczne podziękowania składamy pani Annie Sikorze, która poprowadziła zabawę, obdarowała dzieci balonami, wyczarowała bańki mydlane i zaprosiła na parkiet postaci z bajek.. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego

   Piątek, 15.02.2019

SZANOWNI    RODZICE!

Od 25 lutego rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego.

Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do 15 marca 2019 r.

ZAPRASZAMY 

Jeśli liczba wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego dziecka zamieszkałego w obwodzie gminy będzie większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, o przyjęciu decydować będą kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (   Dz. U. z 2017r. poz. 59 ze zm.) oraz   kryteria         określone w Uchwale Nr XXIII/206/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.

ODPOWIEDNIE ZAŁĄCZNIKI W ZAKŁADCE DOKUMENTY - REKRUTACJA:
http://www.zs-wysockomale.edu.pl/index.php?option=com_docman&

 

Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej

   Czwartek, 14.02.2019

SZANOWNI    RODZICE!

Zgłoszenia dziecka mieszkającego w obwodzie szkoły, tj. w Wysocku Małym i Smardowie do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym należy dokonać od 4 lutego do 22 lutego 2019 r.

Od 25 lutego  rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca.

Zgodnie z art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem (zapisaniem) dziecka do szkoły. Wszystkich czynności związanych z zapisaniem dziecka do szkoły, tj. zgłoszeniem lub złożeniem wniosku dokonujecie Państwo osobiście w sekretariacie szkoły.

Zgodnie z art. art. 133 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) do klasy I przyjmowane będą:

1)z urzędu - dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły;
2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły (w przypadku, gdy szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami) na podstawie kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym określonych w Uchwale Nr XXIII/205/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.


ODPOWIEDNIE ZAŁĄCZNIKI W ZAKŁADCE DOKUMENTY - REKRUTACJA:
http://www.zs-wysockomale.edu.pl/index.php?option=com_docman&

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 117
Jesteś tutaj: Strona główna