OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁA Z MISJĄ”

   Piątek, 04.01.2019

 

Od początku swojego istnienia, Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym współpracuje z Fundacją Redemptoris Missio, która powstała w 1992 roku z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i swoją działalnością objęła kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Białorusi i w Kazachstanie.

Nasi wolontariusze brali aktywny udział w takich akcjach jak: Opatrunek na Ratunek, Kup Pan Szczotkę, Zaczarowany Ołówek, zbieraliśmy artykuły papiernicze dla dzieci z Afryki i Kosowa oraz materiały opatrunkowe dla misyjnych szpitali w Afryce. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie szkoły w Wysocku Małym oraz ich rodzice zawsze z dużym zaangażowaniem wspierali te działania. W związku z ich zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących, Fundacja postanowiła przyznać naszej szkole zaszczytny tytuł i wyróżnienie "Szkoła z misją". Bo szkoła z misją to taka, w której uczniowie od najmłodszych lat uczą się postawy pełnej empatii, w której nauczyciele wskazują uczniom, jak przełożyć wzniosłe idee na szlachetne czyny, w której rodzice, poprzez swoje zaangażowanie, uczą dzieci dzielenia się z tymi, którzy bardzo tego potrzebują.

Dziękujemy za to wyróżnienie. Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że możemy współpracować z Fundacją i wspólnie pomagać innym. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Redemptoris Missio na stronie http://www.medicus.ump.edu.pl i do udziału w kolejnych akcjach wspierających ośrodki misyjne.


 

 

Jasełka Bożonarodzeniowe

   Piątek, 21.12.2018

Stało się już tradycją naszej szkoły, że w czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia z niecierpliwością oczekujemy wystawienia Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowanych pod kierunkiem P. Ewy Cieluch. Uczniowie chętnie wcielają się w postać Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków i innych postaci zmierzających do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Dodatkową atrakcją tegorocznego przedstawienia były urocze żywe owieczki, w które przeobraziły się dziewczynki z klasy pierwszej. Postać Aniołów zwiastujących światu Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa odegrały uczennice z klasy szóstej, które, zgodnie z opisem Pisma Świętego, pospieszyły do pasterzy (w tej roli chłopcy z klasy piatej) i Mędrców ze Wschodu. Nie zabrakło też chorych, w których serca, wieść o narodzeniu Zbawiciela wlała radość i nadzieję na nowe, lepsze życie.

Przedstawienie miało miejsce w piątek 21grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony uczniów, nauczycieli i oklaskujących młodych aktorów, rodziców.

Na zakończenie Dyrektor szkoły Pani Irena Dymarczyk złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia zdrowych, pogodnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego 2019 Roku.

 Zobacz zdjęcia 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE WOLONTARIATU I PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W I OKRESIE 2018/2019

   Wtorek, 18.12.2018

Tradycyjnie już, szkolni wolontariusze podsumowali swoją działalność przy okazji spotkania wigilijnego, które odbyło się we wtorek 18 grudnia 2018r. W I okresie roku szkolnego 2018/2019 brali udział w takich akcjach jak: „Sadzenie Żonkili na Polach Nadziei” na zaproszenie Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim, zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt i odwiedziny w schronisku, „Zapal Światełko”, „Mikołajki w Schronisku”, pomoc w organizacji koncertu charytatywnego „Otwarte Serca”, zbiórka artykułów spożywczych i przygotowanie kartek oraz ozdób świątecznych w ramach akcji #RazemNaŚwięta, zbiórka nakrętek dla Kubusia. Była to świetna okazja do wyróżnienia najaktywniejszych wolontariuszy i zaplanowania zadań w II okresie roku szkolnego. Naszym gościem była absolwentka, harcerka i wolontariuszka Zuzia Waloszczyk, która opowiedziała o świątecznej działalności harcerzy oraz Fundacji Nakarmieni.pl, organizującej wigilię dla osób samotnych w Ostrowie Wielkopolskim. Świąteczny klimat i wyjątkowa atmosfera udzieliła się wszystkim. Przybył Święty Mikołaj, który dla każdego uczestnika spotkania miał nie tylko upominek ale również serdeczną pogawędkę i wiele dobrych życzeń. Wspólne chwile przy kolędzie i opłatku z pewnością pomogą zebrać siły do aktywnej pracy przy kolejnych akcjach.

 Zobacz zdjęcia 

 

PAMIĘTAMY I PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY!

   Poniedziałek, 17.12.2018

           Pod takim hasłem 17 grudnia 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta patriotyczna wieczornica. Okazją do jej zorganizowania stała się, przypadająca w „Roku dla Niepodległej”, 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego – największego zwycięskiego zrywu narodowowyzwoleńczego w burzliwych dziejach naszej Ojczyzny. W jego wyniku ziemia dawnego zaboru pruskiego – Wielkopolska, została przyłączona do odradzającego się po 123 latach niewoli państwa polskiego.                                                                                                                                                                  

          W Roku Jubileuszowym władze gminy Przygodzice wystąpiły z inicjatywą szczególnego uczczenia i upamiętnienia powstańców wielkopolskich z terenu naszej gminy. Z tej okazji wydano okolicznościowe medaliony

„ Powstaniec Wielkopolski 1918 - 1919”, przyznane pośmiertnie rodzimym bohaterom walk o niepodległość i przyłączenie Wielkopolski do Macierzy. Podczas spotkań w poszczególnych miejscowościach, Wójt Gminy Przygodzice P. Krzysztof Rasiak i Przewodnicząca Rady Gminy P. Janina Wojtasiak uroczyście wręczyli wspomniane medaliony                      potomkom powstańców wielkopolskich. Rodziny powstańcze mogą w ten sposób oznaczyć, na miejscowym cmentarzu, mogiły zasłużonych dla naszego regionu przodków .   

Podczas podniosłej wieczornicy, uroczyście uczczono jedenastu uczestników powstania z Wysocka Małego: Jana Duczmala, Walentego Królikowskiego, Michała Krzaka, Ignacego Matysiaka, Jana Matysiaka, Józefa Serafinowskiego, Franciszka Śliwkę, Wojciecha Talagę, Piotra Trzcielińskiego, Walentego Walczaka i Franciszka Waltera. Wszyscy oni        w chwili wybuchu powstania byli bardzo młodymi ludźmi, dwóch z nich – Jan Duczmal i Wojciech Talaga straciło w powstaniu życie, pozostali ponieśli w czasie II wojny światowej dotkliwe konsekwencje swojej patriotycznej postawy.                    Program artystyczny wieczornicy w wykonaniu młodzieży szkolnej, nawiązujący formułą do gawędy leśnej przy ognisku w zimowej scenerii, przedstawiał w zarysie genezę i przebieg powstania wielkopolskiego. Opowieść historyczna została ubogacona poezją i pieśnią powstańczą a także archiwalnymi nagraniami i filmami z samego powstania.

          W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Przygodzice P. Krzysztof Rasiak, Przewodnicząca Rady Gminy P. Janina Wojtasiak, Dyrektor GZEAS P. Barbara Duczmal, przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, radni i sołtysi wsi Wysocko Małe i Smardów, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych, Rady Rodziców, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie naszej szkoły. Honorowymi Gośćmi były rodziny wysockich powstańców wielkopolskich.

         W przygotowaniach uczestniczyli nauczyciele : P. Elżbieta Madajka, P. Daria Kołodziej – Gałka, P. Magdalena Mądra, P. Daria Kwapisz, P. Dorota Kittler, P. Piotr Szkudlarek, P. Łukasz Pawlak i P. Arkadiusz Piasecki. W rolę narratorów wcielili się nauczyciele P. Ewa Cieluch i P. Paweł Wróblewski. Scenariusz przygotowała i piękne zaśpiewała P. Bogusława Górska. Nad całością uroczystości czuwała Dyrektor Szkoły P. Irena Dymarczyk. 

        W rocznicę wybuchu powstania, 27 grudnia w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Wysocku Wielkim została odprawiona Msza św. w intencji poległych i zmarłych uczestników powstania. Odsłonięto również w świątyni pamiątkową tablicę ku czci poległych Wojciecha Talagi i Jana Duczmala. We Mszy św. wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły.

 Zobacz zdjęcia 

 

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

   Wtorek, 11.12.2018

Jak co roku, na początku grudnia, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Po raz kolejny zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Paulina Kardaś i Angelika Stawicka oraz uczniowie klasy 4a SP: Julia Pawłowska i Eryk Wróbel. Wydarzenie miało miejsce 2 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. W koncercie wystąpił Dixieland Band Ostrów, a o działalności wolontariuszy i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa Irena Kasprzak.


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna