Talenty są wśród nas!

   Środa, 12.06.2019

           

        Motywowani przez swoja wychowawczynię uczniowie klasy V, którzy mają bardzo różnorodne zainteresowania, postanowili na godzinach wychowawczych w maju zaprezentować koleżankom i kolegom swoje uzdolnienia. Zgodnie z definicją talent to wrodzone predyspozycje w dziedzinie intelektualnej, ruchowej lub artystycznej przejawiające się ponadprzeciętnym stopniem sprawności w danej dziedzinie lub zdolnością do szybkiego uczenia się jej.

Stąd też fascynujący oraz napawający nadzieją na przyszłość jest fakt, iż wśród odkrytych w tym roku talentów, są: gra na gitarze, jazda konna, taniec akrobatyczny, szkicowanie, zdolności kulinarne, fotografia, pływanie, wiedza o kosmosie, programowanie, uprawianie sportów, układanie kostki Rubika, jazda na motocyklu i crossie oraz zdobywanie szczytów górskich, a także zainteresowanie architekturą. 

Chętni uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne, filmiki, przynieśli swoje prace plastyczne, grali na instrumentach ,układali na czas kostkę Rubika i opowiadali o swoich sukcesach. Widać było ogromne zaangażowanie i chęć zainspirowania swoich rówieśników.

Kończąc cytatem:„Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”(Stephen King), mamy nadzieję na uwidocznienie się kolejnych talentów w tej klasie.

 Zobacz zdjęcia 

 

Pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa

   Środa, 05.06.2019

               Uczniowie klasy IV a i IV b w dniu 5 czerwca przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu sprawdzającego ich umiejętności i wiedzę z ruchu drogowego. Zdobycie karty rowerowej poprzedzone było całorocznymi przygotowaniami. Na lekcjach techniki, pod kierunkiem pani Izabeli Krysik, uczniowie zapoznali się z przepisami ruchu drogowego i znakami drogowymi. Potem w przygotowanym masteczku ruchu drogowego ćwiczyli jazdę na rowerze. Nie była to łatwa przeprawa, ale w dniu egzaminów pod czujmym okiem Policjanta wszyscy uczniowie spisali się na piątkę. Teraz z pewnością bezpiecznie będą mogli poznawać najbliższą okolicę na swoich jednośladach.

 Zobacz zdjęcia 

 

KLASA 4a NA WYCIECZCE WE WROCŁAWIU

   Wtorek, 04.06.2019

Wycieczki szkolne to zawsze wspaniałe przeżycia i mnóstwo atrakcji dla młodych poszukiwaczy przygód. Uczniowie klasy 4a wybrali się w tym roku szkolnym na taką wyprawę do pięknego Wrocławia pod opieką p. Darii Kołodziej-Gałki i p. Justyny Perz. Wycieczka odbyła się we wtorek, 4 czerwca. Początek programu to niezwykłe warsztaty edukacyjne i prezentacje na temat wody w Hydropolis-Centrum Wiedzy o Wodzie. Dzieci poznały teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we wszechświecie. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem interaktywnych i multimedialnych pokazów. Kolejną atrakcją był spacer po mieście i przejazd kolejką „Polinka”, który wzbudził wiele emocji i radości. Uczniowie odbyli także relaksujący spacer w ogrodzie japońskim oraz zobaczyli tam pokaz fontanny multimedialnej. Nie zabrakło rejsu statkiem i zwiedzania zachwycającego Ostrowa Tumskiego. Czwartoklasiści weszli również na wieżę archikatedry św. Jana Chrzciciela. Wszyscy wrócili do Wysocka w pełni zadowoleni z obfitującego w niespodzianki dnia. Wycieczka była świetną okazją do wskazania uczniom sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, odpowiedzialnego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz kształcenia postaw szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego, przyrody i historii.

.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka klasy III gimnazjum do Kołobrzegu

   Poniedziałek, 03.06.2019

                W dniach 28 - 31 maja uczniowie klasy III gimnazjum przebywali nad morzem w Kołobrzegu. Swoją wycieczkę planowali długo wraz z wychowacą Hieronimem Duczmalem, ponieważ mieli świadomość, że to już podsumowanie ich wspólnej, 9 - letniej przygody w szkole w Wysocku Małym. Podróż odbyła się pociągiem i to już było pierwszą atrakcją. Okazało się bowiem, że niektórzy z uczestników nie podróżowali nigdy koleją. Kołobrzeg przywitał nas wiosenną, słoneczną pogodą. Zadaliśmy sobie trud pieszych wędrówek, aby zobaczyć uroki miasta. Nic nie uszło naszej uwadze. Byliśmy na kołobrzeskim molo, promenadzie, zobaczyliśmy port handlowy, płynęliśmy statkiem przy ogromnej fali. W kolejnych dniach weszliśmy na latarnię morską, zwiedziliśmy port rybacki i Skansen Okrętów, a potem centrum miasta: Bazylikę, ratusz, Muzeum Oręża Polskiego. Uff...Jakby tego było mało, codziennie chodziliśmy na długie spacery wzdłuż brzegu morza lub przebywaliśmy na plaży, aby zaznać wspólnego relaksu. Niestety cztery dni szybko minęły, ale wspomnienia pozostaną na zawsze!

 Zobacz zdjęcia 

 

Radosne świętowanie z okazji Dnia Dziecka

   Sobota, 01.06.2019

          Ten dzień zawsze w naszej szkole należy do wyjątkowych. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od spotkania w sali gimnastycznej. Pani dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców – p. Kamila Piskorska złożyły wszystkim Dzieciom z okazji Ich święta życzenia i zaprosiły do wspólnej zabawy. Wielką niespodziankę przygotowały dziewczyny z ósmej klasy, inaugurując wspólne świętowanie współczesnym tańcem, a pokaz sportowy w wykonaniu Elizy Grześczyk i Neli Bogdajewicz z V klasy wzbudził nasz zachwyt. Wszystkie artystki otrzymały gromkie brawa od koleżanek , kolegów, nauczycieli i rodziców. Po krótkim programie rozpoczęły się zajęcia zgodnie z wcześniej ustanowionym harmonogramem.. Były więc zabawy na dmuchanym zamku, zjeżdżalni i trampolinie, a także konkursy i międzyklasowe sportowe zawody . Każdy więc mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Wielką niespodziankę wszystkim sprawił wyjątkowy gość - klaun Czesio, który doskonale bawił zarówno najmłodszych , jak i starszych uczniów, organizował zabawne konkursy i wywoływał uśmiech na twarzach każdego dziecka.

          O przekąski dla wszystkich, jak zawsze, zadbała Rada Rodziców. Były więc napoje, lody, słodkie przekąski i oczywiście pieczone kiełbaski. Nawet nieco chłodny dzień nie pokrzyżował naszych planów , a humory dopisywały wszystkim do późnych godzin popołudniowych. To był radosny, niezapomniany dzień. Dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 117
Jesteś tutaj: Strona główna