RAJD MARZANNY 2019

   Sobota, 23.03.2019

 

    

Dnia 23 marca 2019 roku grupa 18 uczniów wraz z dwoma opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wzięła udział w Rajdzie Marzanny z metą w Sali Wiejskiej w Przygodziczkach. Przy bardzo ładnej słonecznej pogodzie uczestnicy pokonali rowerami trasę o długości 25 kilometrów.
Głównymi celami rajdu dla uczniów i opiekunów z Wysocka Małego były:
* - udział w imprezach na mecie rajdu w tym między innymi powitanie wiosny, nawiązywanie i umacnianie więzi między turystami,
* - podziwianie piękna Doliny Baryczy,
* - obserwacje zmian fenologicznych na początku wiosny oraz ich dokumentowanie poprzez fotografowanie,
* - uczestnictwo w Akcji Społecznej - Klimatyczna Klasa, Szkoła pod hasłem „Jeżdżąc rowerem, bądź bohaterem”,
* - odpoczynek, rekreacja i obserwacje przyrodnicze w miejscu turystyczno – wypoczynkowym Górecznik.

W godzinach popołudniowych wszyscy zadowoleni z udziału w rajdzie jak i z pogody wrócili do Wysocka Małego.

 Zobacz zdjęcia 

 

Światowy Dzień Wody

   Piątek, 22.03.2019

Piątek, 22 marca ogłoszony został Światowym Dniem Wody. Obchodzony jest on od 1993 roku. Od lat w obchodach Dnia aktywnie uczestniczy również Unia Europejska. Uczniowie klasy 4a, zainspirowani projektem szkolnym „Klimatyczna klasa”, postanowili przyłączyć się do działań proekologicznych i uświadomić społeczności szkolnej, jak ważnym elementem życia człowieka jest woda. Przygotowali na ten dzień projekt edukacyjny „Oszczędzaj wodę”. Przebrani za kropelki wody propagowali wśród uczniów sposoby na jej oszczędzanie w życiu codziennym i przeprowadzali ankietę na temat wody i jej wykorzystania. Osoby biorące udział w ankiecie mogły się dowiedzieć:

  • ile wody zawiera ciało człowieka,
  • w ilu stanach skupienia występuje woda na Ziemi,
  • ile osób na świecie nie ma dostępu do spełniającej podstawowe warunki czystości, pitnej wody,
  • ile płynów powinien wypić człowiek w ciągu dnia,
  • ile litrów wody potrzeba żeby wyprodukować 1 samochód
  • oraz w jaki sposób możemy oszczędzać wodę.

Czwartoklasiści aktywnie spędzili przerwy i z pewnością utrwalili wszystkie przekazywane w ankiecie informacje. Poza tym, wszyscy biorący udział w projekcie stwierdzili z całym przekonaniem, że woda jest niezastąpiona w życiu każdego człowieka.

 Zobacz zdjęcia 

 

Marzanna i nowoczesne technologie

   Czwartek, 21.03.2019

    Jak każdego roku w pierwszym dniu wiosny bawiliśmy się na całego. Tym razem 21 marca obfitował w wyjątkowo różnorodne przedsięwzięcia. Tradycyjnie klasy rywalizowały w konkursie na najpiękniejszą Marzannę i w Turnieju klas. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności w konkursach wiedzy z różnych przedmiotów, omnibusy klasowe zabłysły w turnieju 1 z 10, sportowcy mogli pograć w piłkę nożną, a miłośnicy planszówek pograć w gronie kolegów w ulubione gry. Poza tym gimnazjaliści pokazali na ekologicznym stanowisku jak działają odnawialne źródła energii, a uczniowie klasy V zaprezentowali efekty projektu "Klimatyczna klasa". Nie zabrakło też, jakże lubianych przez dzieci i młodzież nowoczesnych technologii. Można było sterować robotem Jimu i odczytywać kody QR z zaszyfrowanymi treściami proekologicznymi. Na zakończenie oczywiści spaliliśmy Marzannę z nadzieją, że wiosna zagości już u nas na stałe. 

 Zobacz zdjęcia 

 

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

   Czwartek, 21.03.2019

21 marca to nie tylko początek wiosny, ale również międzynarodowy dzień wsparcia dla osób z Zespołem Downa. Zespół Downa to wada genetyczna, polegająca na nieprawidłowej liczbie chromosomów. Data nie jest przypadkowa. Osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Medyczna nazwa to Trisomia chromosomu 21. Szkolni wolontariusze zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji „Dzień kolorowej skarpetki”, aby przypomnieć o osobach niepełnosprawnych w naszym otoczeniu i uwrażliwić na ich potrzeby. W tym dniu wszyscy uczniowie założyli wesołe, niepasujące do siebie skarpetki, a także sami tworzyli najróżniejsze papierowe skarpety, aby pokazać swoje wsparcie dla chorych z zespołem Downa. A dlaczego kolorowe skarpetki? To znak solidarności z chorymi. Skarpetki mogły być w paski, w kropki, długie lub krótkie. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie, wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

 Zobacz zdjęcia 

 

Tydzień dla Patryka

   Czwartek, 14.03.2019

Zakończyliśmy tygodniową akcję, podczas której zbieraliśmy fundusze na leczenie ciężko chorego Patryka z Przygodzic.

 Od 4 do 11 marca mogliście kupić sałatki, słodkości, galaretki, kartki i ozdoby świąteczne, a także wziąć udział w licytacji i loterii fantowej.

Pieniądze ze wszystkich tych akcji przesłaliśmy na konto fundacji siepomaga, dla Patryka Jarczaka.

Kwota którą wspólnie uzbieraliśmy to:

2603zł

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej akcji charytatywnej!

Ogromne podziękowania dla rodziców, nauczycieli

i wszystkich uczniów naszej szkoły za przygotowanie kartek, ozdób świątecznych, codzienny udział w akcji i wsparcie naszych działań!

 Jesteście niesamowici! J

 DZIĘKUJEMY!

SZKOLNY WOLONTARIAT I SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna