7 marca w Czarnymlesie odbył się II Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Nasze przedszkole wspaniale zaprezentowały Aleksandra Wróbel i Lena Roszak. Dziewczynki zaśpiewały utwory z repertuaru dziecięcego. Ola wykonała piosenkę pt. „ Bo piosenka jest dobra na wszystko”, a Lenka piosenkę pt. „Zostań moją przyjaciółką”. Nasze małe artystki zostały nagrodzone gromkimi brawami, medalami i słodkimi upominkami, a nasze przedszkole otrzymało wspaniały puchar. Gratulujemy!

O tym, jak trudno jest wybrać szkołę ponadgimnazjalną, odpowiedni kierunek i profil, a później zawód, najlepiej wiedzą uczniowie klasy III gimnazjum. Z problemem wyboru kariery zawodowej muszą zmierzyć się już teraz. Ważną rolę przypisuje się tu  doradztwu zawodowemu. W związku z tym trzecioklasistom  oferowana jest profesjonalna pomoc
 i merytoryczne wsparcie w wyborze przyszłej drogi zawodowej. W tym celu w dniu 7 marca 2017 r.  roku po raz drugi  zorganizowano spotkanie z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kaliszu. Po raz pierwszy z pracownikiem MCIZ spotkali się z rodzice uczniów klasy III na śródrocznej wywiadówce.

Zajęcia prowadził pan Jacek Stokłosa. Celem warsztatów było przede wszystkim zwrócenie uwagi młodzieży na olbrzymie znaczenie planowania własnej kariery zawodowej. Podczas spotkania poruszono także problemy wejścia młodych ludzi na rynek pracy oraz konieczność kontynuowania nauki w celu zdobycia jak najwyższych kwalifikacji zawodowych.

Podczas rozmowy z doradcą zawodowym uczniowie mieli szansę skonfrontować swoje plany i oczekiwania odnośnie przyszłości z osobą, która posiada aktualną
 i kompletną wiedzę o obecnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Dla uczniów przygotowano testy zawodowe oraz materiały edukacyjne
w formie książki.