alt

Na wakacyjną nudę z całą pewnością nie mogą narzekać uczniowie Zespołu Szkół w Wysocku Małym. W tym roku mieli do wyboru wiele atrakcyjnych propozycji przygotowanych przez Zespół Szkół, UKS ,,Tęcza”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wysocka Małego i Smardowa oraz Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym. Ofertę na letni wypoczynek przygotowano zarówno dla gimnazjalistów, jak i uczniów szkoły podstawowej. Już od pierwszych wakacyjnych dni gimnazjaliści wyjechali na obóz sportowy do Mojej Woli. Następnie dziewięć wakacyjnych dni sierpnia uczniowie spędzili nad Morzem Bałtyckim na koloniach letnich w Sianożętach, a Ci , którzy pozostali w domu, mogli skorzystać z półkolonii zorganizowanych w Smardowie i licznych wyjazdów: do wioski indiańskiej w Józefowie, na Piaski, do Wrocławia i na basen w Oleśnicy . Ogólnie ze zorganizowanych form wypoczynku skorzystało przeszło 100 uczniów tut. szkoły.

Zorganizowanie tak bogatej oferty letniego wypoczynku było możliwe dzięki znacznym środkom finansowym pozyskanym przez organizatorów z konkursów ogłoszonych przez Wójta gminy Przygodzice na organizację letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, wsparciu GKRPA w Przygodzicach, Rady Rodziców Zespołu Szkół oraz zaangażowaniu nauczycieli i opiekunów , którzy opiekę w tym czasie sprawowali na zasadzie wolontariatu.