21 marca to tradycyjnie w kalendarzu szkolnym dzień powitania wiosny uznawany za Dzień Samorządności. Dzieci i młodzież naszej szkoły postanowili przywitać wiosnę na wesoło. Na sali gimnastycznej odbył się pokaz wiosennej mody i wybór ekologicznej Marzanny. Dyrektor szkoły Irena Dymarczyk ogłosiła także wyniki konkursu ortograficznego o Złote Pióro. Następnie uczniowie klas starszych w barwnym pochodzie udali się na plac przy sali wiejskiej w Smardowie, gdzie wspólnie smażyli i zajadali kiełbaski. W tym czasie młodsi przespacerowali się w kierunku sali wiejskiej w Wysocku Małym, gdzie na placu czekało rozpalone ognisko, kiełbaski i ciepła herbatka. Wreszcie był czas na beztroską zabawę, wspólne rozmowy i cieszenie się wyjątkowo ciepłą aurą. Witaj wiosno!