EGZAMIN ÓSMOKLASITY 2020

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający - uczeń), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Uczniowie przychodzą do szkoły w maseczkach ochronnych i rękawiczkach jednorazowych.
  3. Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
  5. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  6. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych(długopis z czarnym wkładem), linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę wody.
  8. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
  9. Przed zajęciem miejsca w sali przewodniczący Zespołu Nadzorującego (w obecności ucznia) losuje numer stolika, przy którym zdający będzie pracował.
  10. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
    1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie (dotyczy części organizacyjnej)
    2) wychodzi do toalety
    3) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej
  11. Zadający nie może dotykać dłońmi okolic twarzy , zwłaszcza ust, nosa i oczu , a także musi przestrzegać higieny kaszlu i oddychania ( podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką).
  12. Koniecznie musi zachować odpowiedni dystans od innych zdających po zakończonym egzaminie( nie dzieli się w grupie wrażeniami z egzaminu).
  13. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych – zakażenia COVID-19 u zdającego zostają wdrożone Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 obowiązujące w szkole.
  14. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
  15. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniowie klasy VIII zostali podzieleni w następujący sposób:
    1) W dniu 16,17 czerwca dwie grupy
       Grupa nr 1 – uczniowie od nr 1do nr 14(wg listy z dziennika) przychodzą do szkoły o godz.8.20
       Grupa nr 2 – uczniowie od nr 15- do nr 27 ( wg listy z dziennika) przychodzą do szkoły o godz.8.30
    2) W dniu 18 czerwca trzy grupy zgodnie z podziałem na języki
      Grupa nr 1 – uczniowie od nr 1 do nr 9 ( wg listy z dziennika ) wejście ( gimnazjum) – o godz.8.20 ( sala nr 13)
      Grupa nr 2 – uczniowie od nr 10 do nr 18 ( wg listy z dziennika) wejście główne – o godz. 8.30 ( sala nr 8)
      Grupa nr 3 – uczniowie od nr 19 do nr 27 ( wg listy z dziennika) wejście (gimnazjum ) – o godz. 8.30 ( sala nr 12)
  16. Uczniowie powinni mieć przy sobie legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości.
  17. Wyniki egzaminu ósmoklasistów zostaną ogłoszone do 31 lipca 2020 r. Absolwenci w tym dniu odbiorą zaświadczenia o wynikach.

HARMONOGRAM PRZEPROWADZENIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

PRZEDMIOT

TERMIN GŁÓWNY

TERMIN DODATKOWY

język polski

16 czerwca 2020 r., godz.9.00

7 lipca 2020 r., godz.9.00

17 czerwca 2020 r., godz.9.00

8lipca 2020r., godz. 9.00

język angielski

18 czerwca 2020r., godz.9.00

9 lipca 2020r., godz.9.00

Ważna informacja!

Uczeń kończy szkołę jeżeli przystąpi do egzaminu ósmoklasisty.

Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń , który:

• Z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym,

albo

• przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym( również z przyczyn losowych lub zdrowotnych)
  • Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuje również uczeń , któremu dyrektor OKE lub dyrektor CKE unieważnił egzamin z danego przedmiotu lub przedmiotów

Czas trwania poszczególnych części egzaminu:

• JĘZYK POLSKI - 120 minut
  • MATEMATYKA - 100 minut
  • JĘZYK ANGIELSKI - 90 minut

Pozostałe zasady przebiegu egzaminu - pracy z arkuszem, kodowania prac, przenoszenia na karty odpowiedzi, pozostają bez zmian. Zespół Nadzorujący przypomni wszystkie zasady przed rozpoczęciem pracy z arkuszem.