W dniu 4 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość- Pani Martyna Cegła, mama Kasi z grupy 5 i 4- latków. Pani Górnik zjawiła się u nas w mundurze galowym. Dzieci  miały okazję zapoznać się z zawodem i pracą górnika, poszerzyć wiedzę na temat naturalnych skarbów ziemi.

Pani Górnik skupiła uwagę dzieci dzięki ciekawym opowieściom, prezentacji multimedialnej, jak również przygotowanym filmom. Duże wrażenie na wszystkich wywarło odpalenie lampy na naftę z dawnych czasów. Każdy mógł przymierzyć kask górniczy, czako oraz wziąć do ręki przezroczystą kostkę z umieszczoną wewnątrz kroplą ropy naftowej. Spotkanie obfitowało w wiele atrakcji, dodatkowo dzieci otrzymały kolorowanki tematyczne, kartonowe czako do złożenia oraz słodki poczęstunek.

Po podziękowaniach dla naszego gościa i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S A wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.