Corocznym działaniem szkolnego wolontariatu jest akcja SADZENIE ŻONKILI NA POLACH NADZIEI. Wspólnie z wolontariuszami Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa, sadzimy cebulki żonkilowe jako symbol nadziei i wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych, zmagających się z chorobą nowotworową. Wiosną, gdy żonkile pięknie prezentują się na szkolnych rabatach, jeszcze wymowniej przypominają uczniom i pracownikom szkoły swoje ważne przesłanie. Właśnie zakwitły tegoroczne kwiaty i przed szkołą można podziwiać urokliwe żółte dywany żonkili. Niech ten wspaniały widok zachęci do refleksji nad ideą pracy wolontariuszy i uwrażliwi na potrzeby wszystkich osób, które żyją wokół nas i być może zmagają się z cierpieniem i chorobą.