13 kwietnia 2016 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Wysocku Małym zasiedli naprzeciwko siebie gimnazjaliści z tutejszej szkoły oraz samorządowcy z Gminy Przygodzice. Samorządowców reprezentował: Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Przewodnicząca Rady Gminy Janina Wojtasiak, Radna Maria Balcerek oraz Sołtys Wysocka Małego Roman Strączkowski. Spotkanie zatytułowane STO PYTAŃ DO SAMORZĄDOWCÓW przygotowali i poprowadzili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego.

Przybyłych do szkoły gości przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Wysocku Małym  Irena Dymarczyk. W pierwszej części samorządowcy zapoznali się działalnością i inicjatywami szkolnego samorządu. Uczniowie przygotowali multimedialną prezentację, w której zaprezentowali swoje tegoroczne działania w ramach samorządności szkolnej i współpracy z innymi organizacjami. W drugiej części młodzież gimnazjalna zadawała samorządowcom pytania. Dotyczyły one pracy Urzędu Gminy w Przygodzicach, obowiązków wójta, radnych i sołtysów, pracy Rady Gminy,  planowanych inwestycji dla Wysocka Małego i Smardowa. Uczniowie zadawali także pytania o charakterze prywatnym. Goście mówili o swoim wolnym czasie i zamiłowaniach.

Spotkanie poszerzyło wiedzę gimnazjalistów z zakresu samorządności lokalnej. Uczniowie zapoznali się z obowiązkami i funkcjami pełnionymi przez najważniejsze osoby w naszej gminie.  Konferencja z przedstawicielami władz lokalny trwała prawie dwie godziny. Na zakończenie goście zaprosili uczniów do wizyty w Urzędzie Gminy Przygodzice oraz na sesję Rady Gminy. Konferencję zakończyło wręczenie samorządowcom pamiątkowych podziękowań. Wywiad poprowadzili przedstawiciele uczniów: Dawid Kurek, Agnieszka Urbaniak i Klaudia Helczyk.