W dniach 31.05. – 03.06.2016 r. klasa III Gimnazjum w Wysocku Małym przebywała na wycieczce szkolnej w Kołobrzegu. Była to od dawna oczekiwana przez uczniów wyprawa, która jest zawsze organizowana pod koniec nauki w gimnazjum.

W programie wycieczki było zwiedzanie Kołobrzegu i jego zabytków. W drugim dniu pobytu młodzież miała okazję wejść na latarnię morską, pospacerować po nowym molo, obejrzeć pomnik Zaślubin Polski z Morzem, zwiedzić Kołobrzeski Skansen Morski oraz popłynąć w rejs statkiem po morzu ( trochę kołysało).

W trzecim dniu pobytu uczniowie zwiedzali Starówkę, rynek, katedrę oraz odbyli lekcję historii w Muzeum Wojska Polskiego. Największą atrakcją w muzeum była możliwość pobytu w kabinie samolotu bojowego „Iskra”.

Uczniowie nie tylko zwiedzali Kołobrzeg, ale też mieli możliwość opalania się i zamoczenia nóg w Bałtyku. Niestety,  krótko, ponieważ program wycieczki był bardzo bogaty, a woda w morzu – bardzo zimna. Wszyscy wrócili szczęśliwie do domu.