Gimnazjum Sióstr Salezjanek zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji konkursu dla śpiewających po angielsku. Głównym celem konkursu jest popularyzacja i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz wyszukiwanie talentów wokalnych wśród młodzieży gimnazjalnej. Chętnych nie brakowało. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Marta Płomińska z klasy I, która zaprezentowała utwór „All of me” (John Legend) oraz Patrycja Szymczak z klasy III z piosenką „This is me” (Camp Rock). Występy konkursowe przerodziły się w koncert na wysokim poziomie. Do wokalnej bitwy na głosy, poza naszymi reprezentantkami, przystąpili uczniowie: Publicznego Gimnazjum Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej, Gimnazjum Sióstr Salezjanek, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum w Odolanowie oraz Gimnazjum nr 3 z Ostrowa Wielkopolskiego. Przy ocenie występów brano pod uwagę poziom języka angielskiego i wymowę, umiejętności wokalne, stopień trudności utworu oraz prezentację i interpretację wybranej piosenki. Jury w składzie pan Sławomir Chołuj (nauczyciel języka angielskiego) i pan Łukasz Naczke (nauczyciel muzyki) wybrało zwycięzców i przyznało nagrody. Wśród laureatów konkursu znalazła się również Marta Płomińska, która otrzymała wyróżnienie za piękne, emocjonalne wykonanie wybranej piosenki. Gratulacje!