W tym roku program E-TWINNING obchodzi 10 – lecie swojego istnienia. 41 państw uczestniczących w programie świętuje ten jubileusz. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta i w piątek 8 maja odbyło się spotkanie dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy aktywnie włączyli się w realizację naszego projektu pt.: „A short guide to identification of trees”- krótki przewodnik o drzewach. Realizujemy ten projekt wspólnie z pięcioma innymi szkołami partnerskimi z Włoch, Wysp Kanaryjskich, Portugalii, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Nasze spotkanie miało charakter warsztatowy. Najpierw koordynatorzy projektu: p.Justyna Perz i p.Marek Pawlicki przedstawili dotychczasowe działania naszej grupy oraz pozostałych krajów partnerskich, a następnie uczestnicy przygotowali rysunki różnorodnych gatunków drzew (kształt, kora, owoc, liść), które opiszemy po angielsku i umieścimy na platformie projektu Twin Space.