29 marca 2014 roku odbyła się kolejna XXXVII edycja powiatowego konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzi zapobiegają pożarom”. Gminne eliminacje odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Do konkursu uczniowie musieli opanować bardzo szeroki zakres wiedzy obejmujący m.in. sprzęt pożarniczy, działalność i cele OSP, ratownictwo medyczne, władze i funkcje w OSP. W poznawaniu zagadnień przyrodniczych pomagali p. Izabela Krysik oraz p. Jarosław Ściana z OSP w Wysocku Wielkim.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy zmagali się z testem pisemnym. Jak sami stwierdzili, pytania były trudne, szczegółowe i wyczerpujące. Trzeba było zdobyć minimum 16 pkt. aby dostać się do drugiej części, czyli ustnego finału. Naszą szkołę w finale reprezentowali: w kategorii gimnazjum Kamil Ilski, który zajął III miejsce, a w kategorii szkoły podstawowej RoksanaDudziak, która zajęła II miejsce. Naszych uczestnikom cały czas wspierał swoją obecnością prezes OSP w Wysocku Małym p. Roman Czekalski.