Święta Wielkanocne to doskonała okazja do wielu ciekawych konkursów i przedsięwzięć. Dostarczają dzieciom nie tylko świetnej zabawy i uśmiechów na twarzy, ale są także doskonałym sposobem na ich edukację. Przedszkolacy poznają tradycje i obyczaje wielkanocne, piosenki, wiersze, malują pisanki.
W tym roku z myślą o najmłodszych został zorganizowany w oddziałach przedszkolnych konkurs wielkanocny pod  hasłem „Najpiękniejszy stroik wielkanocny”. Pomysłowość dzieci  i rodziców  wprawiła w zachwyt jury, w którego skład weszły : Pani Dyrektor Irena Dymarczyk i Pani Elżbieta Madajka.
Każde z dzieci swoje konkursowe prace mogło przygotować wspólnie z rodziną w domu.Uczestnicy mieli dużą swobodę przy wykonywaniu świątecznej ozdoby, jedynym warunkiem było to, aby nie używać gotowych elementów zakupionych w sklepie. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże.
Wszystkie prace okazały się bardzo pomysłowe i wykonane różnorodną techniką. Nagrody przyznane zostały wszystkim uczestnikom, na dzieci czekała również słodka niespodzianka.
Prace przedszkolaków można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej w świetlicy szkolnej.
O przedszkolakach  z Wysocka Małego pamiętał przed Świętami także Zajączek. Niestety, dzieciom nie udało się go zobaczyć, ale zostawił im pełne koszyki smakołyków. Radosny uśmiech zagościł na każdej buzi po odszukaniu swojego koszyczka wypełnionego łakociami i niespodziankami. Można to zobaczyć na pamiątkowych zdjęciach.