9 sierpnia 40 - osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Poznania. Celem wizyty był wspaniały ogród zoologiczny i Termy Maltańskie. Tereny wokół Jeziora Maltańskiego obfitują w rekreacyjne atrakcje, o czym mogli przekonać się uczestnicy wycieczki. ZOO oczarowało wszystkich pięknym położeniem wśród lasów, łąk, strumyków i jezior, gdzie prawie jak w naturalnych warunkach żyją dzikie zwierzęta. Widzieliśmy dostojne żyrafy i słonie, figlarne surikatki i potężne tygrysy, a w pawilonie tripikalnych motyli zadziwiły nas te wspaniałe owady, które siadały nam na ramionach! Pełni wrażeń i nieco zmęczeni przejechaliśmy kolejką wąskotorową "Maltanka" do kompleksu basenów. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać tor regatowy i sztuczny zjazd narciarski Malta Ski. Termy Maltańskie to największy w Poznaniu kompleks basenów rekreacyjnych i sportowych oraz strefa saun. W basenach solankowych  wykorzystana została woda termalna  z głębokości ponad 1 300 metrów  o temperaturze 40°C. Jednak nikt nie miał czasu na zbyt długie pławienie się w leczniczych solankach! Liczne atrakcje jak: zjazdy na pontonach, zjeżdżalne o różnym stopniu nachylenia i prędkości, dzika rzeka, wiry i basen ze sztuczną falą musiały zostać zaliczone! Po tych szalonych atrakcjach czekał nas jeszcze posiłek w McDonaldzie na terenie pięknej Galerii Malta.
Pełni niecodziennych wrażeń, z nadzieją, że jeszcze tu przyjedziemy, wróciliśmy w godzinach wieczornych do Wysocka.
Wyjazd był całkowicie sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym, które pozyskało środki z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przygodzicach dzięki opracowanemu projektowi pt.:"Odkryj Wielkopolskę w wakacje - wakacyjne wędrówki dalekie i bliskie". Był to ostatni etap wędrówek po Wielkopolsce - w lipcu uczniowie zwiedzili Kalisz, Zawodzie i Gołuchów.