W dniu 11 listopada społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi miała wspaniałą okazję uczcić Dzień Niepodległości, uczestnicząc w widowisku słowno - muzycznym pt.: "Pieśń o tej, co nie zginęła". Dzięki autorskiemu scenariuszowi Bogusławy Górskiej widzowie przeżyli trudną i często tragiczną drogę Polski i Polaków do niepodległości od czasów rozbiorów i zaborów do 1918 roku.
Na uroczystości pojawiło się mnóstwo zaproszonych gości, m.in. poseł na Sejm RP - Piotr Walkowski, Starosta ostrowski - Paweł Rajski, Wojt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak, przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Baraniak i inni, których powitała Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk.

Podziw wśród zgromadzonej widowni wzbudzili uczniowie, którzy zaprezentowali się w pieśniach i piosenkach z tamtych czasów, brawurowych tańcach poloneza, krakowiaka i mazura oraz recytacjach. Epokę wieku XVIII i XIX podkreślały bogate stroje uszyte specjalnie na tę okazję przez panią Urszulę Leśną. Całość okalała stosowna scenografia wraz z opracowaniem multimedialnym. Poza tym każdy, kto przyszedł na akademię udekorowany został kotylionem i obdarzony śpiewniczkiem, aby móc razem nucić pieśni patriotyczne. To musiało spodobać się publiczności, która owacjami na stojąco podziękowała za wspaniałe przeżycia. Brawa dla wsystkich wykonawców i koordynatorek projektu - Bogusławy Górskiej i Marioli Roszak - Cholewki!