20 czerwca 2012 r. przedszkolacy z Wysocka Małego wzięli udział w VIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „PRZEDSZKOLANDIA 2012” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Występy małych artystów zakończyły się wielkim sukcesem. Przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół w Wysocku Małym reprezentowani byli przez dwie solistki z gr „0”, były to: Zuzanna Nowak oraz Sandra Myja i zespół wokalny z gr.4,5-latków w składzie : Gabriela Banasiak, Aleksandra Klimek i Weronika Strączkowska. Miejsce I wykonaniem piosenki „Piegowata piosenka” wywalczyła Zuzia Nowak, a dziewczynki z zespołu wokalnego „Słodkie dziewczynki” z grupy 5 i 4-latków „wyśpiewały” sobie III miejsce piosenką „Owocowy blues”. Dzieci odczuwały ogromną satysfakcję z możliwości obcowania ze sceną i konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki, co wywołało uśmiechy na wszystkich dziecięcych buziach. Udany występ przedszkolaków był powodem do zadowolenia dla dzieci, rodziców, jak również satysfakcji dla nauczycielek przygotowujących wykonawców - Bogusławy Górskiej i Magdaleny Mensfeld. Mali artyści kolejny raz udowodnili, że bardzo dobrze czują się na scenie. Już wkrótce laureatki będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed społecznością szkolną, wystąpią mianowicie na specjalnie zorganizowanym koncercie w szkole. Należy przypomnieć, że to nie pierwszy sukces przedszkolaków z Wysocka Małego, rok temu na VII edycji w/w festiwalu zaprezentowały się dwa zespoły wokalne- Zespół „Bemolki” z gr „0” oraz zespół „Nutki” z grupy 5 i 4-latków, które zajęły ex aequo II miejsce, a Zuzanna Nowak zdobyła wtedy wyróżnienie.

Życzymy dzieciom wiele pomyślności w dalszym odkrywaniu i rozwijaniu talentów.