Klasa III wyjechała na upragnioną wycieczkę w Karkonosze. W dniach 4, 5, 6 czerwca wędrowali po górskich szlakach i poznawali zabytki i osobliwości Dolnego Śląska. W pierwszym dniu wyprawy młodzież zwiedziła Kościół Pokoju w Jaworze, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, przemierzyła podziemne sztolnie w Kowarach, podziwiała oryginalny Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Drugiego dnia uczniowie zobaczyli urokliwy Wąwóz Kamieńczyka z wodospadem, Wodospad Szklarki, obserwowali w hucie szkła etapy wytopu szkła oraz zdobyli zamek Chojnik położony na stromej górze. Była to zaprawa przed trzecim dniem, na który zaplanowano całodniową wycieczkę w Karkonosze. Wędrówka zaczęła się od Karpacza i drewnianego kościółka Wang. Potem po czterech godzinach wspinaczki i odpoczynku w urokliwych schroniskach Samotnia, Strzecha Akademicka i Dom Śląski młodzi turyści zdobyli Kopę pod Śnieżką. Na szczęście powrót nie był już taki forsowny tylko wyciągiem krzesełkowym. Na zakończenie wyprawy uczniowie zobaczyli jeszcze zabytkowy rynek i deptak w Jeleniej Górze. Opiekunkami wyprawy były Justyna Perz i Dorota Kittler.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Wysocku Małym, która dofinansowała koszt autokaru.