22 marca uczniowie klasy II i III gimnazjum wybrali się na wycieczkę do pięknego Wrocławia. W programie całodniowego pobytu zaplanowano seans fimowy 3D w Cinema City, lekcję muzealną w Panoramie Racławickiej, zwiedzanie Rynku oraz "buszowanie" w Galerii Dominikańskiej. Po obejrzeniu filmu pt."John Carter" i lekcji w muzeum uczniowie zgodnie stwierdzili, że wrażenia wizualne z  Panoramy Racławickiej są zdecydowanie bardziej trójwymiarowe niż w filmie! Biorąc pod uwagę, iż obraz Bitwy pod Racławicami został namlowany ponad 100 lat temu, to możemy w pełni podziwiać kunszt malarzy Kossaka i Styki. Duże wrażenie zrobiła na nas także wspaniale odnowiona Starówka, z nowoczesną fontanną i wrocławski uliczny luz.