10 lutego o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się wspaniała uroczystość upamiętniająca 40 - lecie nadania szkole w Wysocku Małym imienia Mikołaja Kopernika. Z tej okazji do szkoły zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych oraz kościelnych, a także organizacje pozarządowe współpracujące ze szkołą, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele SU z lat poprzednich, absolwenci, rodzice i mieszkańcy wsi.

W części oficjalnej dyrektor szkoły Irena Dymarczyk wspominała kopernikowską tradycję, zaproszeni goście złożyli życzenia, a najlepsi uczniowie i zwycięzcy konkursów wiedzy o patronie oraz plastycznego otrzymali dyplomy i nagrody.

W części artystycznej społeczność uczniowska zaprezentowała się w orginalnym programie, który w trzech odsłonach ukazał życie i dorobek wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Scenki przeplatane były popisami artystycznymi uczniów. Przedszkolacy zaprezentowali się w tańcu renesansowym, młodsi koledzy w tańcu planet i brawurowym twiście, gimnazjaliści w tańcu akrobatycznym. Nie zabrakło też piosenek: Wiolinki zaśpiewały "Walentynę", młodzieżowe trio "Czy wśród nas rosną nowi Kopernicy", pani Bogusława Górska wraz ze swą grupą wokalną tradycyjną już piosenkę "Księżyc i legenda", a agsolwent naszej szkoły Tobiasz Pietrzyk odśpiewał 40 - latka ze słowami przygotowanymi specjalnie na ten uroczysty program. Nie obyło się również bez niespodzianki - był nią ogromny teleskop podarowany przez Radę Rodziców, aby uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania astronomią.

Potem był czas na wspólne rozmowy, wspomnienia, przeglądanie kronik i... degustację pysznego, ogromnego tortu.

Jesteśmy dumni z naszej już 40 - letniej kopernikowskiej tradycji!